Rywalizujący żołnierze musieli się wykazać nie tylko dobrą kondycją fizyczną i strzelecką, ale również wiedzą. Zawody składały się z dwóch etapów. W pierwszym żołnierze rywalizowali w konkurencjach takich jak: bieg w umundurowaniu na nieznanym dystansie, marsz z 10-kilogramowym plecakiem na nieznanym dystansie, strzelania z pistoletu wojskowego na czas, strzelanie w ruchu. Ostatnim elementem pierwszego etapu było wykonanie zadania ogniowego z karabinu maszynowego na symulatorze strzeleckim — informuje DO RSZ.

W drugim etapie zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat: NATO, KFOR, EULEX (policyjna misja UE w Kosowie), geografii i historii Kosowa, dokumentów prawnych oraz uzbrojenia wojskowego i procedur MEDEVAC (medical evacuation) — czytamy.

Zwycięzcą zawodów został żołnierz XXXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Krzysztof Kamrat, który wygrał klasyfikację generalną. W ceremonii wręczenia medali i nagród uczestniczył zastępca dowódcy KFOR generał brygady János Csombók — podaje Dowództwo Operacyjne RSZ.