W Radzyminie powstaje sanktuarium ku czci Jana Pawła II. Dzieło upamiętni Cud nad Wisłą oraz pontyfikat papieża

Na osiedlu Victoria w Radzyminie, który w 1999 r. odwiedził Jan Paweł II, trwa budowa sanktuarium ku czci świętego papieża. - Jestem wdzięczny za każdy gest życzliwości dla dzieła, które ma upamiętnić nie tylko bitwę, porównywaną do zwycięstwa pod Grunwaldem, ale także niezwykły pontyfikat papieża - mówi ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz parafii.

Jan Paweł II; zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/cc0/joaoaugustof

- Bardzo pragnąłem być w Radzyminie i moje pragnienie się spełniło

 – wspominał Jan Paweł II. W czerwcu 1999 przybył na miejsce słynnego Cudu nad Wisłą. Mieszkańcy Radzymina postanowili w tym historycznym miejscu zbudować świątynię upamiętniającą wizytę papieża i jego pontyfikat. Dziś, dzięki wsparciu wiernych, trwa budowa sanktuarium.

Mimo że do momentu zakończenia budowy funkcjonuje wyłącznie niewielka kaplica, pielgrzymi coraz liczniej odwiedzają radzymińskie relikwie Jana Pawła II, zgłaszane są również świadectwa uzdrowień.W sanktuarium 18 dnia każdego miesiąca celebrowane są msze, po których wierni modlą się w litanią do św. Jana Pawła II o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Podczas nabożeństwa jest możliwość ucałowania relikwii krwi.

- Pozostało jeszcze wiele prac budowlanych, a później wykończeniowych. Sami nie dalibyśmy rady wznieść na polach Cudu nad Wisłą, na osiedlu o symbolicznej nazwie Victoria, tego wotum. Dlatego jestem wdzięczny za każdy gest życzliwości dla dzieła, które ma upamiętnić nie tylko bitwę, porównywaną do zwycięstwa pod Grunwaldem, ale także niezwykły pontyfikat papieża. Jan Paweł II mówił, że ma wobec walczących tu żołnierzy dług do spłacenia. Ale jestem pewien, że to raczej my jesteśmy mu winni wdzięczność

– podkreśla ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz parafii.


Budowę świątyni można zasilić, wpłacając datek na konto: 72 8015 0004 0041 4168 2040 0001. Darowiznę można też przekazać za pośrednictwem płatności internetowych – wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej sanktuarium: www.jp2.waw.pl

 Źródło: KAI, niezalezna.pl

 

#Radzymin #Jan Paweł II #pontyfikat #Cud nad Wisłą

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo