Strzelanina w teksańskiej szkole. W masakrze w Santa Fe High School zginęli uczniowie

/ PrtSc/twitter.com/abc13houston

  

W strzelaninie w Santa Fe High School w w stanie Teksas nad Zatoką Meksykańską doszło dziś do kolejnej masakry. Napastnikiem, który jest odpowiedzialny za masakrę, jest... uczeń. Został zatrzymany przez policję. Szkoła została ewakuowana, a sytuację - jak twierdzą amerykańskie służby - już opanowano.

Jak podają amerykańskie źródła, co najmniej osiem osób zginęło podczas dzisiejszej masakry.

Strzelanina wybuchła ok 7.30 rano czasu lokalnego podczas zajęć z plastyki. To właśnie wtedy napastnik, którym okazał się uczeń placówki, wszedł do klasy i otworzył ogień. 

Wszyscy zaczęli krzyczeć i uciekać

- mówi w rozmowie z mediami jedna uczennic, której udało się przeżyć atak. 

Uczniowie w głębokim szoku zostali ewakuowani na zewnątrz budynku.

Po pięciu minutach usłyszeliśmy strzały

- powiedziała w rozmowie z CNN 14-letnia Angelica Martinez.

Służby zatrzymały napastnika. Oprócz ucznia szkoły, który jest odpowiedzialny za śmierć minimum ośmiu osób, policja zatrzymała jeszcze jednego podejrzanego. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl