Dźwina-18 zakończona sukcesem

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/84_1923.html

  

W 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej zakończyło się ćwiczenie taktyczno-certyfikujące pod kryptonimem Dźwina-18, związane z przygotowaniem żołnierzy do wyjazdu w ramach PKW Łotwa.

Celem certyfikacji było przeprowadzenie końcowego sprawdzianu dla sił wchodzących w skład III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Był to już ostatni etap przygotowań żołnierzy do wyjazdu w rejon wykonywania zadań zgodnie z ich przeznaczeniem w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO — podaje portal 15. GBZ. 

Trzon III zmiany PKW Łotwa stanowić będą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w sile kompanii czołgów z plutonem remontowym i zabezpieczenia (ponad 170 żołnierzy) pod dowództwem mjr Arkadiusza Skórnóga — czytamy.

W trakcie ćwiczenia, oprócz oceny skompletowania dokumentów, wyposażenia sił i środków sprawdzeniu podlegało przede wszystkim działanie kompanii czołgów w warunkach bojowych oraz funkcjonowanie dowództwa i sztabu. Przy ocenianiu pod uwagę brano znajomość wszystkich procedur i zadań obowiązujących w PKW Łotwa w zakresie realizacji dowodzenia w układzie narodowym i sojuszniczym, a także teoretyczną i praktyczną realizację zadań przez poszczególne elementy, wynikające z przeznaczenia kontyngentu oraz charakteru misji — informuje giżycka brygada.

Uroczystość pożegnania III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa zaplanowano na 7 czerwca w Orzyszu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceminister ds. europejskich o wyborze Ursuli von der Leyen: „Szansa na nowe otwarcie w UE”

Ursula van der Leyen / flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

  

- Ursula von der Leyen jest szansą na nowe otwarcie w Unii Europejskiej - w ten sposób wybór Niemki na szefową Komisji Europejskiej skomentował Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich.

"Kandydatura Ursuli von der Leyen jest szansą na nowe otwarcie w Unii Europejskiej. Mamy nowy kompromis w Parlamencie Europejskim. Bez głosów prawicy, w tym Prawa i Sprawiedliwości, ten wybór nie byłby możliwy. Nasze poparcie jest inwestycją w lepszą przyszłość Unii Europejskiej"

- oświadczył wiceminister.

Zdaniem Konrada Szymańskiego, deklaracje programowe powinny być rozwijane "w duchu kompromisu, także z interesami Europy Środkowej".

W głosowaniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu Niemka Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

Za von der Leyen zagłosowało 383 europosłów, przeciwko jej kandydaturze było 327, od głosu wstrzymało się 22.

[polecam:https://niezalezna.pl/280194-glosowanie-ws-ursuli-von-der-leyen-zakonczone-europoslowie-podjeli-decyzje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl