Dźwina-18 zakończona sukcesem

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/84_1923.html

  

W 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej zakończyło się ćwiczenie taktyczno-certyfikujące pod kryptonimem Dźwina-18, związane z przygotowaniem żołnierzy do wyjazdu w ramach PKW Łotwa.

Celem certyfikacji było przeprowadzenie końcowego sprawdzianu dla sił wchodzących w skład III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Był to już ostatni etap przygotowań żołnierzy do wyjazdu w rejon wykonywania zadań zgodnie z ich przeznaczeniem w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO — podaje portal 15. GBZ. 

Trzon III zmiany PKW Łotwa stanowić będą żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w sile kompanii czołgów z plutonem remontowym i zabezpieczenia (ponad 170 żołnierzy) pod dowództwem mjr Arkadiusza Skórnóga — czytamy.

W trakcie ćwiczenia, oprócz oceny skompletowania dokumentów, wyposażenia sił i środków sprawdzeniu podlegało przede wszystkim działanie kompanii czołgów w warunkach bojowych oraz funkcjonowanie dowództwa i sztabu. Przy ocenianiu pod uwagę brano znajomość wszystkich procedur i zadań obowiązujących w PKW Łotwa w zakresie realizacji dowodzenia w układzie narodowym i sojuszniczym, a także teoretyczną i praktyczną realizację zadań przez poszczególne elementy, wynikające z przeznaczenia kontyngentu oraz charakteru misji — informuje giżycka brygada.

Uroczystość pożegnania III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa zaplanowano na 7 czerwca w Orzyszu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl