Niepełnosprawni wykorzystani politycznie. Radna walczy o głosy w wyborach

/ Jan Sroda/Gazeta Polska

  

W łódzkim samorządzie na dobre rozpoczęła się już kampania wyborcza. Tym razem była radna Platformy Obywatelskiej Urszula Niziołek-Janiak chciała wykorzystać w tym celu niepełnosprawnych.

Wczoraj podczas sesji Rady Miejskiej w Łodzi była radna PO, a obecnie niezrzeszona Urszula Niziołek-Janiak przedstawiła projekt uchwały stanowiska dotyczący osób niepełnosprawnych i chciała, by zagłosowali za nim inni radni. Radna domagała się w nim m.in. godnych warunków życia dla osób niepełnosprawnych oraz podwyższenia ich rent.

W ten sposób staniemy się lepszym społeczeństwem. Osoby niepełnosprawne są styrane życiem i dlatego trzeba im pomóc

– twierdzi Urszula Niziołek-Janiak.

Jednak takie stanowisko rady miejskiej nie miałoby żadnej mocy prawnej ani żadnego wpływu na faktyczne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, co zauważyli radni wszystkich klubów.

Osoby niepełnosprawne zostały wykorzystane przez panią radną. Za to powinny zostać przeproszone. Działania pani radnej są pozorne, bo sytuacja niepełnosprawnych dzięki temu się nie zmieni. Radna prowadzi już kampanię wyborczą i buduje sobie wizerunek polityczny (Urszula Niziołek-Janiak prawdopodobnie będzie kandydowała w wyborach na prezydenta Łodzi)

– uważa Mateusz Walasek, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Łodzi.

Według przewodniczącego klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej Sylwestra Pawłowskiego wcześniej radna Niziołek-Janiak nie poruszała kwestii dotyczących osób niepełnosprawnych.

Teraz są protesty w Sejmie, ale problem wsparcia dla niepełnosprawnych istnieje od wielu miesięcy

– twierdzi Pawłowski.

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Magina rząd spełnia postulaty osób niepełnosprawnych i dlatego branie udziału w głosowaniu nad stanowiskiem radnej Niziołek-Janiak nie miało większego sensu.

Podwyższono już renty socjalne. Zaproponowano też inne rodzaje wsparcia. Rada Ministrów ma także pomysły na wprowadzenie kompleksowego systemu pomocy osobom niepełnosprawnym. Jest to m.in. pakiet społecznej odpowiedzialności, pakiet Dostępność+ oraz specjalna danina solidarnościowa, którą mają płacić osoby najbogatsze – wylicza radny Magin. – Stanowisko byłej radnej PO wykracza poza kompetencje samorządu

– dodaje samorządowiec.

Cały tekst w Dodatku Łódzkim "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie Dodatek Łódzki
Tagi

Wczytuję komentarze...

Drony sparaliżowały lotnisko w USA

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Informacje o dostrzeżeniu dronów w rejonie ruchliwego międzynarodowego portu lotniczego w Newark (stan New Jersey) spowodowały wczoraj przerwę w jego funkcjonowaniu - poinformowała Federalna Agencja ds. Lotnictwa (FAA). Sytuację już unormowano.

Jak poinformowała dyrekcja portu lotniczego przerwę w funkcjonowaniu FAA zarządziła po dostrzeżeniu dronów na wysokości ok. 1000 metrów nad pobliskim niewielkim regionalnym lotniskiem Teterboro.

Podczas przerwy lotnisko w Newark nie przyjmowało ani nie odprawiało samolotów.

Po wznowieniu działalności jeszcze przez pewien czas lotnisko nie przyjmowało przylatujących samolotów aby rozładować kolejkę oczekujących na start maszyn.

Według rzecznika przewoźnika United Airlines, które obsługuje większość połączeń z i do Newark, przerwa nie wpłynęła w sposób istotny na sytuację pasażerów.

Drony spowodowały w grudniu ub. roku przez trzy kolejne dni poważne zakłócenia w pracy londyńskiego lotniska Gatwick. Na krótko loty wstrzymano także na największym londyńskim lotnisku Heathrow.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl