Skandal! Oddawali cześć radzieckim żołnierzom - ze sztandarem Armii Krajowej

/ myself, fotografia własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

8 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, w Sandomierzu odbywały się uroczystości z udziałem burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta. Na zakończenie oddano hołd żołnierzom spoczywającym na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Kluby Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka wyraziły swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywaniu emblematów związanych z Armią Krajową podczas tego typu uroczystości.

- Wśród uczestników uroczystości oddawania czci najeźdźcom i okupantom Polski po 1945 r. znalazł się poczet ze Sztandarem 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Intencją przekazujących Sztandar było godne przechowywanie i oddawanie czci tym, którzy zginęli w walce o wolną i suwerenną Polskę. Niestety został on pochylony przez Straż Miejską w uroczystości związanej z uczczeniem tzw. "wyzwolicieli Sandomierza", żołnierzy sowieckich. Obraża to pamięć żołnierzy Armii Krajowej, z czym nie możemy się pogodzić

- napisali przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka w piśmie protestacyjnym.

Jak zaznaczono, wysoce niestosownym był udział w uroczystości upamiętniającej radzieckich żołnierzy władz samorządowych Sandomierza - w tym burmistrza miasta i przewodniczącego Rady Miasta. 

Zwrócono również uwagę na to, że przedstawiciele władz miasta nie uczestniczyli między innymi w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

- Zdecydowanie protestujemy przeciwko działaniom wypychającym patriotyzm i patriotów poza mury Sandomierza - napisano w liście protestacyjnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Drony sparaliżowały lotnisko w USA

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Informacje o dostrzeżeniu dronów w rejonie ruchliwego międzynarodowego portu lotniczego w Newark (stan New Jersey) spowodowały wczoraj przerwę w jego funkcjonowaniu - poinformowała Federalna Agencja ds. Lotnictwa (FAA). Sytuację już unormowano.

Jak poinformowała dyrekcja portu lotniczego przerwę w funkcjonowaniu FAA zarządziła po dostrzeżeniu dronów na wysokości ok. 1000 metrów nad pobliskim niewielkim regionalnym lotniskiem Teterboro.

Podczas przerwy lotnisko w Newark nie przyjmowało ani nie odprawiało samolotów.

Po wznowieniu działalności jeszcze przez pewien czas lotnisko nie przyjmowało przylatujących samolotów aby rozładować kolejkę oczekujących na start maszyn.

Według rzecznika przewoźnika United Airlines, które obsługuje większość połączeń z i do Newark, przerwa nie wpłynęła w sposób istotny na sytuację pasażerów.

Drony spowodowały w grudniu ub. roku przez trzy kolejne dni poważne zakłócenia w pracy londyńskiego lotniska Gatwick. Na krótko loty wstrzymano także na największym londyńskim lotnisku Heathrow.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl