W sporze z Komisją Europejską – Węgry murem za Polską! Jasna deklaracja premiera Orbana

/ premier.gov.pl

  

– Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, jednak w razie jego braku będziemy przeciwko art. 7 – powiedział TVP węgierski premier Viktor Orban na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie, który jutro rozpocznie się w stolicy Bułgarii. Po raz kolejny premier Węgier otwarcie zadeklarował poparcie dla Polski w sporze z Komisją Europejską.

Komisja Europejska, podejmując w grudniu decyzję o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o UE, dała Polsce trzy miesiące na wprowadzenie w życie rekomendacji dotyczących praworządności.

Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, ale jeśli go nie będzie, to staniemy po stronie Polski w tym sporze i będziemy przeciw art. 7

– powiedział węgierski premier Viktor Orban dla TVP.

Jutro w Sofii odbędzie się szczyt UE-Bałkany Zachodnie. Dzisiaj unijni przywódcy spotkają się w stolicy Bułgarii na kolacji, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, wydarzeniach w Gazie w związku przeniesieniem ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy oraz dodatkowych cłach amerykańskich na stal i aluminium z UE.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Morawiecki przybył do Sofii na szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie

Na marginesie szczytu zaplanowane jest spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Szef KE i premier polskiego rządu - jak poinformował rzecznik KE Margaritis Schinas - zgodzili się podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej, że będą kontynuowali dialog w sprawie praworządności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał urządzić "masową egzekucję"

/ Mazaki [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons

  

Sąd Okręgowy w Olsztynie przedłużył areszt dla mężczyzny, który w maju bez powodu zastrzelił z broni czarnoprochowej 89-letniego emerytowanego lekarza. Sąd podał, że zabójca przebywa na obserwacji psychiatrycznej. Policjanci zatrzymali go tuż przed urodzinami, w które chciał urządzić na ulicach Olsztyna "masową egzekucję".

Rzecznik prasowy olsztyńskiego Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że areszt wobec Pawła Z. został przedłużony do 22 kwietnia.

"Sąd Okręgowy podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, zwłaszcza w obliczu prowadzonej wobec Pawła Z. obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Sąd, rozstrzygając wniosek prokuratora, w szczególności wziął pod uwagę grożącą podejrzanemu surową karę. Nie mniej ważnymi przesłankami do dalszego stosowania tymczasowego aresztowania były także uzasadniona obawa ukrycia się lub ucieczki podejrzanego oraz obawa, że w warunkach wolnościowych mógłby on podjąć próbę zamachu na zdrowie i życie innych osób"

- podał sędzia Dąbrowski-Żegalski.

W maju ubiegłego roku w centrum Olsztyna, na łące przy miejskim basenie, odnaleziono zastrzelonego 89-letniego emerytowanego lekarza. Biegli ustalili, że do mężczyzny strzelono z broni czarnoprochowej - jeden strzał oddano w skroń, drugi w oko. Po blisko dwóch miesiącach od zbrodni zatrzymano młodego mężczyznę, który miał dokonać zabójstwa.

Według nieoficjalnych informacji Paweł Z. zabił starszego mężczyznę bez powodu, aby "sprawdzić, czy jest w stanie zabić". Paweł Z. chciał w swoje urodziny urządzić na ulicach "masową egzekucję". Policjanci zatrzymali go tuż przed urodzinami.

Prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl