W sporze z Komisją Europejską – Węgry murem za Polską! Jasna deklaracja premiera Orbana

– Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, jednak w razie jego braku będziemy przeciwko art. 7 – powiedział TVP węgierski premier Viktor Orban na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie, który jutro rozpocznie się w stolicy Bułgarii. Po raz kolejny premier Węgier otwarcie zadeklarował poparcie dla Polski w sporze z Komisją Europejską.

premier.gov.pl

Komisja Europejska, podejmując w grudniu decyzję o uruchomieniu wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o UE, dała Polsce trzy miesiące na wprowadzenie w życie rekomendacji dotyczących praworządności.

Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, ale jeśli go nie będzie, to staniemy po stronie Polski w tym sporze i będziemy przeciw art. 7

– powiedział węgierski premier Viktor Orban dla TVP.

Jutro w Sofii odbędzie się szczyt UE-Bałkany Zachodnie. Dzisiaj unijni przywódcy spotkają się w stolicy Bułgarii na kolacji, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, wydarzeniach w Gazie w związku przeniesieniem ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy oraz dodatkowych cłach amerykańskich na stal i aluminium z UE.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Morawiecki przybył do Sofii na szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie

Na marginesie szczytu zaplanowane jest spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Szef KE i premier polskiego rządu - jak poinformował rzecznik KE Margaritis Schinas - zgodzili się podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej, że będą kontynuowali dialog w sprawie praworządności.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

#Szczyt UE-Bałkany Zachodnie #sofia #Komisja Europejska #Wiktor Orban

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo