Nie wiadomo czy Trump spotka się z Kim Dzong Unem

/ / FLICKR,COM/IVAN DAVID GOMEZ ARCE/CC BY 2.0

  

Jak informowaliśmy, prezydent USA, Donald Trump zaaprobował propozycję spotkania z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem, przekazaną za pośrednictwem dyplomatów południowokoreańskich. Kim zobowiązał się do wstrzymania wszelkich prób z bronią jądrową do czasu spotkania z prezydentem Trumpem.

Dzisiaj natomiast, prezydent USA Donald Trump oświadczył, że nie jest jasne, czy dojdzie do jego planowanego spotkania na szczycie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Zadeklarował jednocześnie utrzymanie swego żądania denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przełom w relacjach USA – Korea Północna? Trump gotowy do rozmów

"Zobaczymy" - powiedział prezydent dziennikarzom w Białym Domu, gdy zapytano go, czy szczyt rzeczywiście się odbędzie. Korea Północna oświadczyła w środę, że wyznaczone na 12 czerwca spotkanie Kim-Trump może nie dojść do skutku, jeśli USA będą się od niej nadal domagały jednostronnej rezygnacji z broni jądrowej.

Decyzji nie ma, w ogóle nas nie zawiadomiono. Niczego nie widzieliśmy, niczego nie słyszeliśmy 

- zaznaczył Trump.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obfite opady śniegu w Beskidach

/ PPawel [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Na Żywiecczyźnie w śnieg zablokował drogi do położonych wyżej w górach przysiółków. Wójt Ujsół Tadeusz Piętka poinformował, że od rana na tych trasach pracuje pług wirnikowy. Potrzeba jednak dwóch, a nawet trzech dni, żeby wszystkie drogi zostały udrożnione.

"Przestaje padać. Sytuacja się normuje. Skierowaliśmy sprzęt do udrożnienia zablokowanych dróg do wyżej położonych przysiółków. Pracuje tam m.in. pług wirnikowy. Jeśli nie będzie padał śnieg, a takie są prognozy, potrzebujemy dwóch, maksymalnie trzech dni, żeby wszystko odkorkować"

– powiedział wójt Ujsół Tadeusz Piętka.

W Ujsołach zasypane były drogi do położonych wyżej i głębiej w górach kilkunastu przysiółków w sołectwach Glinka, Soblówka i Złatna. Dojść tam można piechotą. W gminie Rajcza od dostępu do głównych dróg odcięte były przysiółki w okolicach Zwardonia, Rycerki Górnej i Soli. Wszędzie zapewniona jest łączność telefoniczna, dostawy energii elektrycznej oraz wody.

Policjanci z Żywca poinformowali, że w środę rano na głównych drogach nie było większych utrudnień. Były one czarne. Na szosach niższej kategorii odśnieżania można leżało błoto pośniegowe.

Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podał, że na drogi krajowe w województwie śląskim wyjechało 12 pojazdów do zimowego utrzymania.

Koleje Śląskie poinformowały, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych na terenach podgórskich pociągi do stacji Zwardoń jeżdżą ze zmniejszoną prędkością. Przewoźnik zaznaczył, że w sytuacjach awaryjnych autobusowa komunikacja zastępcza nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi.

W Beskidach warunki na szlakach turystycznych są bardzo trudne. Na Babiej Górze obowiązuje wysoki, trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Występuje on w miejscach, gdzie intensywne opady oraz silny wiatr, głównie z kierunku zachodniego, odłożył i uformował deski śnieżne. Dotyczy to głównie żlebów, kociołków, zagłębień terenowych oraz miejsc za przełamaniami terenu. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym przede wszystkim na stromych stokach. Możliwe jest samorzutne zejście średnich, a sporadycznie także dużych lawin.

Babiogórski Park Narodowy zaapelował, aby turyści zrezygnowali w najbliższych dniach z wycieczek na jego terenie. Podwyższone zagrożenia wystąpienia zjawisk lawinowych występuje także w kopule szczytowej Pilska, zwłaszcza w zagłębieniach terenowych na stronach zawietrznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl