Haspel zatwierdzona na szefową CIA

/ By Central Intelligence Agency - https://www.cia.gov/about-cia/leadership/gina-haspel.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67318119

  

Komisja wywiadu Senatu USA zatwierdziła Ginę Haspel, nominowaną przez prezydenta Donalda Trumpa, jako szefową CIA. Cały Senat ma głosować w sprawie Haspel w przyszłym tygodniu.

Senacka komisja wywiadu głosowała za zamkniętymi drzwiami. Za nominacją Haspel głosowało dziesięciu senatorów, a przeciw było pięciu - informuje agencja Reutera.

Do ostatecznego zatwierdzenia kandydatury Haspel w Senacie wymagana jest zwykła większość głosów. Z reguły całość Senatu głosuje zgodnie z rekomendacją komisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielkie starcie przed wyborami. Europejska debata w Telewizji Polskiej

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

W czwartek w TVP odbędzie się debata ogólnopolskich komitetów, które wystawiły swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego - dowiedziała się Polska Agencja Państwowa. Wezmą w niej udział m.in. europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS), lider Kukiz'15 Paweł Kukiz i Adrian Zandberg (Lewica Razem).

Debata ma się odbyć w czwartek o godz. 20.30 w siedzibie Telewizji Polskiej. Mają w niej wziąć udział przedstawiciele wszystkich sześciu komitetów, które zarejestrowały listy we wszystkich 13 okręgach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z informacji od komitetów wynika, że Prawo i Sprawiedliwość będzie reprezentował Zbigniew Kuźmiuk („trójka” na Mazowszu), Kukiz'15 lider ruchu Paweł Kukiz, Lewicę Razem Adrian Zandberg (lider listy warszawskiej), Wiosnę - Krzysztof Śmiszek (lider na Dolnym Śląsku i Opolu), a Konfederację KORWiN Liroy Braun Narodowcy - Krzysztof Bosak („jedynka” w Warszawie). Przedstawiciele Koalicji Europejskiej zadeklarowali w rozmowie z PAP, że przesłali do TVP informację o tym, że ich kandydat pojawi się na debacie, ale nie podano jego personaliów.

Jak przekazał zastępca dyrektora ds. produkcyjno-ekonomicznych Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP Paweł Gajewski, „debata została podzielona na pięć bloków tematycznych, co pozwoli na uporządkowanie dyskusji”.

- Przedstawiciele każdego z komitetów będą mieli minutę na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Ponadto reprezentanci komitetów będą mogli jeden raz w czasie trwania debaty udzielić riposty: czas - 45 sekund

- informuje Gajewski.

Tematy wokół których będzie toczyła się debata to: bezpieczeństwo, gospodarka, przyszłość Unii Europejskie, europejskie wartości oraz pozycja i rola Polski w Unii Europejskiej.

W niedzielę 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybiorą 52 europosłów spośród ponad 800 kandydatów. Wszystko jednak wskazuje na to, że na początku nowej kadencji europarlamentarnej Wielka Brytania wciąż będzie państwem członkowskim Wspólnoty. W związku z tym w nowym europarlamencie Polska obsadzi 51, a nie 52 mandaty. Zastosowane zostaną więc przepisy specjalnej ustawy, określającej zasady na jakich wskazany zostanie ten z wybranych w majowych wyborach posłów do europarlamentu, który nie obejmie mandatu.

Pierwsze posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego nowej kadencji odbędzie się 2 lipca 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl