- Komenda powiatowa policji w Węgorzewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku prowadzi czynności z artykułu dotyczącego zniszczenia mienia polegającego na umieszczeniu na roletach drzwi wejściowych do budynku biura poselsko-senatorskiego Jerzego Małeckiego i Małgorzaty Kopiczko napisu o treści "rząd na bruk". Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i sprawcy lub sprawców zdarzenia

- podkreśliła rzeczniczka policji.

Dodała, że cały zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do Prokuratury Rejonowej w Giżycku, aby ta wypowiedziała się pod kątem prawno-karnym.

Jak wyjaśniła, incydent został zgłoszony policji przez przechodnia 14 maja. Filipska dodała, że policja sprawdza m.in. obraz z monitoringu z okolicznych kamer.

To nie pierwszy taki incydent. Blisko rok temu sprawcy umieścili naklejki i plakaty z napisami m.in. "Patrzymy wam na ręce", "Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość", na roletach i barierkach przy biurze PiS w Węgorzewie. Policja prowadziła postępowanie z kodeksu wykroczeń, ponieważ naklejki umieszczono bez zgody zarządcy budynku.

Sąd w Węgorzewie umorzył pod koniec 2017 roku postępowanie wobec trojga osób obwinionych o umieszczenie naklejek i plakatów. W ocenie sądu zachowanie obwinionych nie miało cech społecznej szkodliwości.