Rząd wspiera małe przedsiębiorstwa. "Wierzę, że Polska będzie krajem hi-tech, zdumiewającym inne państwa"

/ twitter.com/Kancelaria Premiera

  

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w X Europejskim Kongresie Ekonomicznym. - To wielkie osiągnięcie, że mamy dziś największą liczbę uczestników, firm, przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem Polski rośnie w siłę Europejski Kongres Gospodarczy, rośnie polska przedsiębiorczość. - mówił premier podczas swojego wystąpienia.

- Potrafimy we właściwy sposób odpowiadać na wyzwania nowych czasów - zaznaczył premier Morawiecki.

Szef rządu powiedział, że należy dbać o małe firmy i start-upy.

- To z nich mogą rozwinąć się duże firmy i międzynarodowe championy -zauważył.

- Dzisiaj mamy świat, który boryka się z różnymi nierównowagami. Po kryzysie gospodarczym coraz więcej państw rozumie, że potrzebna jest solidarność społeczna 

- mówił Morawiecki.

Premier dodał, że polski rząd tworzy środowisko, które ma być przyjazne małym i średnim polskim firmom.

- Domagamy się równego płacenia podatków przez tych wielkich - zaznaczył.

 - Chcę, abyśmy wspierali polską własność, polski kapitał. Chcę doprowadzić do tego, aby było jak najwięcej takich małych firm, które wybijają się na innowacyjność

- mówił Morawiecki.

Premier zwrócił się do przedsiębiorców: Wierzę w to, że tutaj, na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki.

- Wierzę, że Polska za 10 lat będzie krajem high-tech, który będzie zdumiewał inne państwa i firmy na świecie swoją nowoczesnością i innowacyjnością. Wierzę głęboko w ten sukces i tego sukcesu wam życzę

- dodał na zakończenie szef rządu.


Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się pod medialnym patronatem portalu Niezalezna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ojciec premiera trafił do szpitala! Kornel Morawiecki przed poważną operacją

Kornel Morawiecki / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego trafił do szpitala. Czeka go tam poważna operacja. – Trzymajcie kciuki – powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Tabloid dotarł do informacji, że w czwartek ojciec premiera trafił do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu z silnym bólem brzucha. Wczoraj został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie dziś ma przejść bardzo poważną operację.

Już zostały przeprowadzone badania.

Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane. Trafiłem do szpitala we Wrocławiu z zupełnie innymi dolegliwościami. To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej

– powiedział w rozmowie z „SE” Morawiecki.

Z nieoficjalnych informacji tabloidu wynika, że lidera Wolnych i Solidarnych operował będzie znany transplantolog, specjalista chirurgii ogólnej.

"Jestem z nim modlitwą i bardzo kibicuję Kornelowi w jego walce z chorobą. Wierzę, że wygra! Kornel Morawiecki zrobił bardzo wiele dla Polski, ale musi wrócić, bo jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia w Polsce".

– powiedział Jarosław Porwich z WiS.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl