Coraz więcej turystów w Bieszczadach

/ pixabay.com

  

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Dziś rano notowano tam od trzech do siedmiu stopni Celsjusza; w górach coraz więcej turystów.

- Jest bezwietrznie. W bieszczadzkich dolinach jest pochmurnie, miejscami mgliście. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosnąć; nawet do 20-22 stopni 

- powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Według niego, "od kilku tygodni w Bieszczadach obserwuje się spory ruch turystyczny".

- Z każdym dniem notujemy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry. Wśród turystów widoczną grupą są przede wszystkim wycieczki szkolne z różnych stron kraju - zauważył ratownik dyżurny.

Dąbrowski przypomniał, że w okresie długiego majowego weekendu np. Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło blisko 50 tys. osób.

- Przewidujemy, że zainteresowanie Bieszczadami znacznie wzrośnie też w okresie kolejnego długiego weekendu w okresie Bożego Ciała, na przełomie maja i czerwca - mówił.

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje, ciepłą odzież i naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pączki, szpilki i ręce w kieszeniach. Skutków tej „burzy” Schetyna nie przewidział

Grzegorz Schetyna / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Na dwa dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska zalicza wpadkę za wpadką. Najpierw wyśmiewała aktywny udział rządu w pomocy poszkodowanym na południu Polski. Następnie wbrew wcześniejszym drwinom jaj politycy sami udali się do zalanych terenów m.in. z… pączkami. Po czym opublikowali, a następnie skasowali nagrany na miejscu spot, który kończył się reklamą ich listy wyborczej. Te wpadki nie zostały bez uwagi internautów. Dyskusja była burzliwa.

- To co robi PiS w sprawie powodzi to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - stwierdził dzisiaj podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie lider PO Grzegorz Schetyna. Na te słowa odpowiedziała mu wicepremier Beata Szydło. - Panie Schetyna, to nie jest kabaret, to alert przeciwpowodziowy - powiedziała wiceszefowa rządu. - Tu ludzie walczą o życie, o dorobek swojego życia - dodała.[polecam:https://niezalezna.pl/272805-schetyna-zdazyl-juz-zabrac-glos-w-sprawie-powodzi-szydlo-odpowiada-niech-sie-pan-opamieta]

Dziś i sam Schetyna zmienił zdanie. Razem z Rafałem Trzaskowskim udał się bowiem... „do mieszkańców miejsc dotkniętych powodzią”. Czym, rzecz jasna, pochwalił się na Twitterze.[polecam:https://niezalezna.pl/272897-istny-cyrk-schetyna-z-trzaskowskim-lansuja-sie-kosztem-powodzi-po-zaprzecza-ze-to-kampania]

Po fali krytyki politycy PO zaczęli się tłumaczyć. Marcin Kierwiński (PO), pytany podczas konferencji prasowej o zarzut, że PO robi w ten sposób kampanię wyborczą odparł, że Schetyna nie kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Trudno więc mówić, że ubiega się o głosy - dodał.

Według niego, politycy PO odwiedzili zalane miejscowości w ramach zaplanowanej wcześniej akcji „13 okręgów w 3 dni”. - Trudno, żeby będąc na południu Polski, Grzegorz Schetyna nie odwiedził także tych, którzy potrzebują pomocy - zaznaczył.

Kierwiński stwierdził też, że wizyta polityków PO „to odruch serca”, a sam Trzaskowski odwiedzając poszkodowane samorządy pokazał „piękny gest solidarności”.

Prezydent największego miasta mówi: „Warszawa będzie solidarna z tymi, którzy tej pomocy potrzebują” - dodał.[polecam:https://niezalezna.pl/272897-istny-cyrk-schetyna-z-trzaskowskim-lansuja-sie-kosztem-powodzi-po-zaprzecza-ze-to-kampania]

Słowom opozycji przeczą ich działania. Bo właśnie dziś, na ich profilu na Facebooku pojawiło się nagranie z zalanych terenów, które kończyło się nawoływanie do oddania głosu na listę Koalicji Europejskiej. Której następnie zostało skasowane.

Nagrania wyborczego na zalanych terenach dokonała również kandydatka Koalicji Europejskiej Joanna Frydrych. Która również później tłumaczyła się z tego, dodając… że: - Nie mam nic na sumieniu.[polecam:https://niezalezna.pl/272916-nagrala-spot-ze-schetyna-na-terenach-dotknietych-powodzia-tlumaczenie-nie-mam-nic-na-sumieniu]

Całe to zachowanie polityków opozycji w końcu skomentowali użytkownicy…

Nie zapomniano również o Tusku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl