Prezydencie, jest problem

  

Przyglądając się zeszłotygodniowemu, radosnemu świętowaniu Dnia Zwycięstwa 8 maja i połączywszy to z absolutnym brakiem chęci ośrodka prezydenckiego do wprowadzenia w życie jakiejkolwiek ustawy degradacyjnej, doszedłem do wniosku, że chyba Andrzej Duda nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojego zaniechania.

Jeśli rzeczywiście to Polacy wygrali w 1945 r., to tylko na  takiej zasadzie, że Niemców u boku Sowietów pokonało „polskie wojsko”. Wtedy służący w nim niezdegradowani Wojciech Jaruzelski, Florian Siwicki, Czesław Kiszczak czy inni tego typu wielokrotni mordercy byli „polskimi oficerami”. Takich ludzi jak płk Ryszard Kukliński trzeba by zatem uznać za „zdrajców ojczyzny”. Przecież pomagali USA, czyli ówczesnemu wrogowi PRL, którym rządził „polski generał”. Ich działania mogły sprawić, że w razie konfliktu między Układem Warszawskim a Paktem Północnoatlantyckim ginęliby żołnierze LWP, czyli „polskiego wojska”, a i sam „polski oficer” Wojciech Jaruzelski byłby zagrożony. Ciekawe, jak sobie poradzi prezydent Andrzej Duda z tym problemem. Jaruzelskiego i Kuklińskiego do jednego worka naprawdę wsadzić się nie da.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl