Pożegnanie LEGENDY! Gol Pawła Brożka w ostatnim występie dla Wisły Kraków

Paweł Brożek / by N3ph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brozek.jpg

  

Paweł Brożek nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania z Wisłą Kraków. Kilkunastoletnią przygodę z Białą Gwiazdą zakończył on golem w doliczonym czasie gry meczu z Lechem Poznań. Bramka dała krakowianom remis 1:1 i pozwoliła zachować szansę na awans do europejskich pucharów.

Pożegnanie Brożka rozpoczęło się od piątkowej konferencji prasowej, na której podziękowano również innej wiślackiej legendzie - Arkadiuszowi Głowackiemu. Doświadczony napastnik ze łzami w oczach podziękował za wszystko, czego doświadczył w tym klubie. Występował w nim w latach 2001-2010 oraz 2013-2018.

W meczu 36. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań legenda Wisły pojawiła się na boisku w 71. minucie przy stanie 0:1 na korzyść drużyny z Poznania. W doliczonym czasie gry Brożek skierował piłkę do siatki, czym wprawił w ekstazę kibiców swojego zespołu. Życie napisało najwspanialszy możliwy scenariusz. Brożek żegna się z Wisłą w wielkim stylu i umacnia się na 10. miejscu w "Klubie 100", czyli na liście piłkarzy, którzy zdobyli w Ekstraklasie minimum 100 bramek.

W "Klubie 100" jest obecnie jedynie dwóch aktywnych piłkarzy. Paweł Brożek zajmuje 10. miejsce, a Marcin Robak dopiero niedawno trafił do klubu i ma na koncie 102 bramki.

Członkowie "Klubu 100" (* - oznacza wciąż aktywnych piłkarzy):

 1. Ernest Pohl          186 bramek
 2. Lucjan Brychczy      182
 3. Tomasz Frankowski    168
 4. Gerard Cieślik       167
 5. Włodzimierz Lubański 155
 6. Teodor Peterek       154
 7. Kazimierz Kmiecik    153
 8. Jan Liberda          145
 9. Teodor Anioła        140
10. Paweł Brożek*        139
11. Fryderyk Scherfke    131
12. Jerzy Podbrożny      122
13. Maciej Żurawski      121
14. Józef Nawrot         114
15. Andrzej Jarosik      113
16. Ernest Wilimowski    112
17. Grzegorz Lato        111
18. Henryk Reyman        109
  . Andrzej Szarmach     109
20. Piotr Reiss          108
21. Michał Matyas        106
  . Eugeniusz Lerch      106
23. Eugeniusz Faber      104
  . Marek Koniarek       104
  . Władysław Król       104
26. Karol Kossok         103
  . Mariusz Śrutwa       103
28. Joachim Marx         102
  . Marcin Robak*        102
30. Artur Woźniak        101
31. Marek Saganowski     100

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czarne chmury nad znanym sędzią. Jest wniosek o pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Prokuratura Regionalna w Krakowie złożyła wniosek do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego Wojciecha Łączewskiego. Wniosek dotyczy złożenia przez tego sędziego doniesienia o przestępstwie, którego nie było oraz składania fałszywych zeznań.

Z ustaleń śledztwa wynika – poinformowała Prokuratura Regionalna w Krakowie – że wbrew złożonemu przez sędziego zawiadomieniu o przestępstwie nie doszło do włamania do prowadzonych przez niego pod fikcyjnymi nazwiskami kont na Twitterze.

Zgromadzone dowody wskazują, że sędzia zeznał nieprawdę, że to rzekomy włamywacz namawiał w internetowej korespondencji osobę, którą wziął za redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa, do prowadzenia antyrządowej kampanii, a także bez wiedzy sędziego zrobił i wysłał za pośrednictwem Twittera jego zdjęcie. Fotografia miała być dowodem, że właścicielem konta zarejestrowanego na fałszywe nazwisko "Krzysztof Stefaniak" jest właśnie sędzia Wojciech Łączewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/255404-klopoty-sedziego-laczewskiego-odpowie-za-zgloszenie-przestepstwa-ktorego-nie-bylo]

Zlecona przez prokuraturę ekspertyza z zakresu informatyki jednoznacznie wykazała, że nikt poza sędzią Wojciechem Łączewskim nie miał dostępu do jego urządzeń elektronicznych i kont na Twitterze. Zeznania świadków przeczą zaś wersji zdarzeń przedstawionych przez sędziego.

W lutym 2016 r. sędzia Łączewski złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie, że nieznana mu osoba włamała się na jego konta prowadzone pod fikcyjnymi nazwiskami na Twitterze i w jego imieniu prowadziła korespondencję.

W zawiadomieniu do prokuratury sędzia zwrócił się o ściganie osoby, która między 16 a 28 stycznia 2016 r. miała podszywać się pod niego na Twitterze w celu wyrządzenia mu szkody osobistej. W sprawie zostało wszczęte śledztwo.

[polecam:https://niezalezna.pl/225182-sedzia-laczewski-znow-ma-klopoty-nikt-sie-pod-niego-nie-podszywal-biegli-nie-mieli-watpliwosci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl