Marsz na spacerniaku

  

Byłemu wiceministrowi sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, adwokatowi Michałowi Królikowskiemu postawiono zarzuty związane z wyłudzeniem przez grupę przestępczą VAT na blisko 700 mln zł.

Przestępcy w białych kołnierzykach do swojego procederu nie używają łomu czy gazrurki, za to niezbędny jest im współudział wysoko kwalifikowanych prawników, których zadaniem nie jest wcale obrona podejrzanego czy oskarżonego (co jest normalną pracą prawnika), lecz zapewnienie intelektualnej przewagi nad organami państwa. Smutne, że pan profesor jest kolejnym wysoko postawionym przedstawicielem palestry, który staje wobec konieczności poważnej rozmowy z prokuraturą. Rodzi to pytania o etykę środowiska wykonującego zawód społecznego zaufania.

To także kolejny, po Jacku Kapicy, Sławomirze Neumannie i Stanisławie Gawłowskim, polityk rządu PO-PSL stający, bądź mający stanąć, wobec zarzutów popełnienia przestępstw pospolitych. Tymczasem PO, wybierając postawę „murem za Staszkiem”, sama stawia się w niezwykle dwuznacznej roli, w szczególności gdy zapowiada „Marsz [jeszcze na?] Wolności”. Tenże chyba powinien się odbyć w Szczecinie. Przed murami aresztu śledczego.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl