Który rząd skuteczniej walczy z korupcją? Miażdżąca ocena Polaków

/ pixabay.com/gosiak1980

  

Prawie 60 procent badanych w sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonym dla "Wiadomości” TVP, uznało, że rząd Prawa i Sprawiedliwości skuteczniej od poprzedniego rządu PO-PSL, walczy z korupcją.

Instytut Badań Pollster zadał Polakom pytanie: który rząd skuteczniej walczył z korupcją oraz nadużyciami finansowymi w gospodarce?

59 procent badanych odpowiedziało, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości.

15 procent badanych uważa, że rząd poprzedniej koalicji rządzącej, czyli Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

A 26 procent respondentów jest zdania, że oba rządy walczyły tak samo skutecznie.

Dziś ukazał się także sondaż przeprowadzony na zlecenie "Wiadomości" TVP", z którego  wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 1 punkt proc. Fatalny wynik osiągnęły partie opozycji totalnej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Złe wieści dla „totalnych” w dniu „Marszu Wolności”. PiS po raz kolejny deklasuje inne partie!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl