Polska rośnie

  

Z daleka od politycznych sporów w Polsce trwa miesięczna prezydencja naszego kraju w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Kierowanie przez Rzeczpospolitą jej pracami ma charakter nie tylko prestiżowy, choć splendor spływający na naszą ojczyznę też się przecież liczy.

Jest to ważne, zwłaszcza gdy w polityce międzynarodowej dzieją się rzeczy więcej niż bardzo ważne: rozmowy USA–Korea Północna o denuklearyzacji, wycofanie się przez Waszyngton z umowy z Iranem, narastające napięcie wokół Syrii i globalna gra związana z tym regionem. Dzięki naszej roli w Organizacji Narodów Zjednoczonych my, Polacy, możemy mówić, że nie tylko jesteśmy świadkami historii, ale też – jako naród, jako państwo – ją współtworzymy. Bo na pozycję Polski na arenie międzynarodowej nie warto patrzeć przez pryzmat bieżących i przemijających utarczek z instytucjami Unii Europejskiej. Polska na oczach może nieco zaskoczonego świata staje się rozgrywającym w skali nie tylko regionalnej czy unijnej (europejskiej). Ale przecież nie jest to związane z czasowymi (bo rotacyjnymi) funkcjami w strukturach międzynarodowych – wynika to z potencjału demograficznego, politycznego i gospodarczego RP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts