Lotnicze Pogotowie Ratunkowe unowocześni bazy, jest umowa na dofinansowanie

/ nitell

  

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski podpisali w piątek w Warszawie umowę przewidującą budowę i modernizację baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"To są wszystko elementy, które mają poprawić po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie to, aby ilość lotów mogła być zwiększona. Bez tego transportu, który potrafi dowieźć pacjenta do ośrodka ratunkowego, system ratownictwa nie działałby w Polsce tak, jak powinien. To jest kierunek, który będziemy wzmacniać, i chcielibyśmy, aby ten system ratownictwa w Polsce, w tym jego najważniejsza część, czyli LPR, był na najwyższym poziomie" - powiedział minister Szumowski.

Zapowiedział, że resort zdrowia jest w "przededniu" ogłoszenia przetargu na dwa samoloty odrzutowe dla LPR. "Będą miały znacznie większy zasięg. W tej chwili przyszły noktowizory do latania nocnego. Mam nadzieję, że teraz rozpoczną się szkolenia pilotów, a w przyszłym roku wszyscy piloci LPR będą przeszkoleni w lataniu nocnym z wykorzystaniem noktowizora" - dodał.

Wartość przedsięwzięcia to 22 mln zł. W jego ramach powstaną nowoczesne bazy w Olsztynie i Lublinie, zmodernizowana zostanie baza w Płocku. Projekt jest współfinansowany w 80 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i w 20 proc. z funduszy Ministerstwa Zdrowia.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe m.in. udziela pomocy w razie nagłych zachorowań i wypadków drogowych oraz transportuje pacjentów między placówkami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mógł oszukać kilkudziesięciu seniorów. 50-latek z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zarzut oszustwa usłyszał 50-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna podejrzany jest o oszukanie kilkudziesięciu seniorów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Świętokrzyscy policjanci już od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw, których ofiarami były głównie osoby starsze. Funkcjonariusze podejrzewali, że przynajmniej kilkanaście z tych oszustw to dzieło tego samego sprawcy.

"Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań osób starszych pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał i znikał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 złotych"

– poinformował wczoraj nadkom. Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W środę policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o oszustwa mężczyzna. Zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim. "Był kompletnie zaskoczony. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta, nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom" – zaznaczył Tokarski.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że 50-latek przestępczą działalność prowadził także na terenie województw śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

Mieszkaniec Raciborza został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl