Pułapka na Trumpa i Polaków

  

Podpisanie przez prezydenta Trumpa ustawy S447, zwanej Just Act, nie jest dobrą wiadomością dla Polski. Nie musi jednak bezpośrednio wywoływać żadnych złych skutków, ponieważ prawo to nie obowiązuje ani w Polsce, ani w UE. Z punktu widzenia USA jest tylko zobowiązaniem do pewnych działań rządu amerykańskiego, które będą zależały od woli porozumienia się z Polską lub nie.

Ustawa odnosi się do wszystkich krajów w Europie, które miały mienie pożydowskie, więc jako taka nie jest bezpośrednio wymierzona w Polskę. Groźne niestety jest to, że w przyszłości może być wykorzystywana do skłócania nas z naszym najbliższym sojusznikiem. Jednocześnie Polska może wykazać, że nikt tak wiele jak ona nie zrobił dla ratowania Żydów, a także że Polska w równym stopniu była ofiarą, która nie otrzymała żadnego zadośćuczynienia za II wojnę światową. A brak zadośćuczynienia dla Żydów jest po prostu pochodną braku zadośćuczynienia dla Polaków oraz polskich obywateli innych narodowości. Donald Trump znalazł się w pułapce pomiędzy dwiema mniejszościami, na których mu niezwykle zależy – polską i żydowską – i prawdopodobnie doszedł do wniosku, że lepiej podpisać, a potem nie robić krzywdy Polsce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts