Ks. Królak: Chrześcijanie nie mogą ulegać propagandzie i iść za cywilizacją śmierci

/ screen Telewizja Republika

  

- Chrześcijanie nie mogę ulegać propagandzie świata, idąc za cywilizacją śmierci. Nie można podobać się ludziom i Bogu. Nie można służyć dwóm panom, nie można mieć podzielonego sumienia. (...) Demokracja bez Boga jest demoniczna, stawia człowieka na miejscu Boga. Wtedy prawda staje się zbędna, nie ma żadnych norm, wszystko jest względne - mówił dziś w homilii podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Walenty Królak.

Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej była jednym z ostatnich punktów obchodów 97. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystej liturgii wzięły udział rodziny ofiar tragedii i przedstawiciele wysokich władz państwowych. Podczas homilii ks. Walenty Królak zwrócił szczególną uwagę na role nadziei w życiu chrześcijan.

- Patrzymy w Niebo, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Ojca, patrzymy w Niebo, gdzie jest nasza ojczyzna. Chrystus mówi dzisiaj: "nie zostawiam was sierotami, powrócę do was i rozradują się wasze serca. (...) Ja jestem drogą prawdą i życiem". Dlatego spotykamy się każdego miesiąca, bo wierzymy, że nasze siostry i bracia są w Niebie u Boga, że ich śmierć wyda obfite owoce. Bo ziarno, które wrzucone w ziemię obumiera, wydaje plon obfity. Ta wiara nas gromadzi i ta wiara podtrzymuje naszą nadzieję. Również na poznanie prawdy. W domu Ojca nie będzie już żadnych tajemnic, wszystko będzie znane i poznane

- mówił duchowny.

- Żyjemy na świecie, ale nie należymy do świata. Uczeń Chrystusa idzie jego śladami - doświadcza cierpienia, niezrozumienia, odrzucenia, krzyża. Podobny do swojego Pana. Żyje nadzieją chwały. Ile smutku i łez spowodowała katastrofa smoleńska, a jednak żyjemy nadzieją - nadzieja nie umarła

- dodał ks. Królak.

W dalszej części homilii kapłan podkreślił, jak ważna w dzisiejszych czasach jest ochrona życia ludzkiego.

- Jednym z największych wyzwań naszego czasu jest dawanie świadectwa ochronie życia. I to sprawa, która wynika i z naszej wiary i z naszego człowieczeństwa. To kryterium naszej wiary i naszego człowieczeństwa. Każde życie jest bezcenne. Dlatego tak przeżywamy śmierć naszych sióstr i braci, bo utraciliśmy coś cennego - ich bogactwo duchowe, bogactwo ich życia, ale każde życie jest taką wartością. Chrześcijanie nie mogę ulegać propagandzie świata, idąc za cywilizacją śmierci. Nie można podobać się ludziom i Bogu. Nie można służyć dwóm panom, nie można mieć podzielonego sumienia. (...) Demokracja bez Boga jest demoniczna, stawia człowieka na miejscu Boga. Wtedy prawda staje się zbędna, nie ma żadnych norm, wszystko jest względne. Dla pobudek egoistycznych czy ekonomicznych można zabijać człowieka poczętego czy chorego

 

- wskazywał ks. Walenty Królak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samolot pasażerski uderzył w ścianę budynku. Przyczyna wypadku nie jest znana

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dwie osoby zginęły w sobotę (czasu miejscowego) w stanie Nowy Jork na północnym wschodzie USA, gdy niewielki samolot pasażerski z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w ścianę piętrowego domu. Trzy osoby zostały ranne, a jedna uważana jest za zaginioną.

Do wypadku doszło po południu w niewielkiej miejscowości Union Vale, położonej ok. 100 km na północ od miasta Nowy Jork.

Policja poinformowała, że na pokładzie Cessny 303 znajdowało się trzech mężczyzn, z których jeden na skutek wypadku zginął, a dwaj pozostali odnieśli obrażenia. W domu, na który spadła maszyna, również znajdowały się trzy osoby; jedna z nich zginęła, druga została poważnie ranna, a trzecia uważana jest za zaginioną.

Na skutek zderzenia w domu wybuchł duży pożar. Jak informuje agencja AP, z płonącego budynku zdołały uratować się trzy psy, w tym dwa szczeniaki.

Przyczyna wypadku nie jest znana; dochodzenie mające ją ustalić zostało już wszczęte przez Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Stanowa policja podała, że Cessna wystartowała z lotniska w Montgomery w stanie Nowy Jork, po ok. 60 km miała międzylądowanie w celu zatankowania paliwa, po czym udała się w dalszą podróż na południe, na lotnisko położone na Long Island.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl