KNF powinna móc więcej

  

Sprawa spółki GetBack kolejny raz pokazuje, jak duże znaczenie dla stabilności sektora finansowego w Polsce mają spółki kontrolowane przez podmioty z rajów podatkowych. Największym akcjonariuszem spółki jest zarejestrowany w Luksemburgu DNLD Holdings, za którym stoi m.in. fundusz inwestycyjny Abris.

Jednak kto jeszcze ma wpływ na właściciela GetBacku? To szersze zjawisko. Tak naprawdę nie wiemy, kto rzeczywiście pociąga za sznurki w firmach z Cypru czy wysp Jersey lub Man posiadających akcje na warszawskiej giełdzie. Często są to znaczące pakiety mające wpływ na decyzje podejmowane w dużych, istotnych dla bezpieczeństwa ekonomicznego RP podmiotach. Dlatego Komisja Nadzoru Finansowego powinna otrzymać większe uprawnienia, aby móc skutecznie ustalić, kto faktycznie stoi za spółkami z rajów podatkowych działającymi na warszawskim parkiecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts