Morderstwo i Polska lat 80-tych w serialu Showmaxa. O tej serii może być głośno!

Platforma streamingowa Showmax już niebawem zaoferuje swoim użytkownikom nowy serial fabularny. Kryminalna seria "Rojst" opowie o Polsce w latach 80. W rolach głównych wystąpią Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

fot. Showmax

Polska prowincja na zachodzie Polski, lata 80. W miasteczku dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa prostytutki i miejscowego działacza komunistycznego. Niemal równolegle dochodzi do samobójstwa dwojga nastolatków. Sprawę zagadkowych zgonów ma opisać lokalny dziennikarz Witold Wanycz (gra go Andrzej Seweryn). Jednocześnie swoje własne śledztwo dziennikarskie rozpoczyna jego młodszy kolega po fachu Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), syn wysoko postawionego działacza partyjnego. 

Oprócz Seweryna i Ogrodnika w obsadzie znajdą się m.in. Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Reżyserem jest Jan Holubek, który jest również współautorem scenariusza (drugim jest Kasper Bajon).

Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych – czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu

- komentuje Jan Holoubek.

Wszystko wskazuje na to, że "Rojst" trafi do użytkowników Showmaxa jeszcze w tym roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl, wirtualnemedia.pl

#Andrzej Seweryn #Rojst #Dawid Ogrodnik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo