Atak dyrygenta na Alicję Węgorzewską. Opera rozważa kroki prawne

Alicja Węgorzewska / fot. Jan Naj/Gazeta Polska

  

Główny dyrygent zespołu instrumentów dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Friedrich Haider wysłał do mediów list informując o zakończeniu współpracy z WOK. W piśmie zarzucił dyrektor artystycznej – Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd manipulację, chaotyczne prowadzenie prac i brak kompetencji. Opera rozważa wejście z dyrygentem na drogę prawną. Tylko „Gazecie Polskiej Codziennie” Alicja Węgorzewska-Whiskerd udzieliła wywiadu, odpierając zarzuty - rozmowa już w środę na łamach "GPC"!

Friedrich Haider powinien mieć żal do siebie, że tak pochopnie postąpił rezygnując w taki sposób ze współpracy z Warszawską Operą Kameralną. Współpraca ta była miłą, dopóki odbywała się na ściśle postawionych warunkach przez Pana Haidera. Zależało nam na tej współpracy, co nie oznacza, że byliśmy skłonni przyjąć wszystko co się nam zaproponuje

– mówi Alicja Węgorzewska-Whiskerd „Gazecie Polskiej Codziennie”. 

Jesteśmy sceną ambitną, której zależy na tworzeniu nowych pozycji na najwyższym poziomie. Te ambicje generują również iskrzenia i trudności, które jednak chcemy rozwiązywać w sposób godzący racjonalność, wymogi formalne i wysoki poziom artystyczny. (…) Trudno nasz dorobek oceniać komuś, kto nie spędził aktywnie w teatrze choćby pół sezonu, a wziął udział tylko w jednej premierze. Kilkudniowe obecności na przestrzeni miesiąca w Polsce nie upoważniają do wydawania autorytarnych sądów

– mówi dyrektor artystyczna Warszawskiej Opery Kameralnej.

Już w środę w "Gazecie Polskiej Codziennie" pełna treść wywiadu Sylwii Krasnodębskiej z Alicją Węgorzewską-Whiskerd. 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł znany aktor Tadeusz Pluciński. Miał 92 lata

Tadeusz Pluciński / By Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) - Tadeusz Pluciński, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547581

  

Tadeusz Pluciński - aktor, ceniony za kreacje amantów - zmarł dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał Związek Artystów Scen Polskich.

Tadeusz Pluciński, urodzony 25 września 1926 w Łodzi, w 1949 ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 roku związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947).

Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978).

Wystąpił też w filmach "Hydrozagadka" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973), a także w serialach - "Stawka większa niż życie" (1967), "Czterdziestolatek" (1975), "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4 (1983).

Pluciński pojawiał się w ostatnich latach w wielu serialach: w "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy w "Pitbullu". Występował też w najpopularniejszym słuchowisku Polskiego Radia "Matysiakowie", gdzie po śmierci Tadeusza Borowskiego wcielał się w rolę Stacha Matysiaka.

Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl