W ciągu trzech dniu komisja śledcza przesłucha pięciu świadków – wskazał w rozmowie z PAP wiceprzewodniczący komisji Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

Z harmonogramu posiedzeń komisji wynika, że pierwsze z przesłuchań rozpocznie się we wtorek po godz. 10:00. Zeznania złoży wówczas - najpierw na posiedzeniu otwartym, a następnie zamkniętym - były funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego dane identyfikujące stanowią informację niejawną. Jutro  zeznania ma złożyć, również w dwóch trybach, były funkcjonariusz ABW, oznaczony jako świadek nr 18.

Z kolei środowe przesłuchania mają rozpocząć się o godz. 10:00. Jako pierwszy zeznania ma złożyć były dyrektor Centrum Analiz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Rafał Kowal. Następnie komisja przesłucha świadka nr 19 - kolejnego byłego funkcjonariusza ABW.

Na czwartek zaplanowano przesłuchanie zarówno na posiedzeniu otwartym, jak i w trybie niejawnym innego byłego funkcjonariusza Agencji.

Tomasz Rzymkowski wskazał, że podczas przesłuchań komisję najbardziej będzie interesował wątek lotniczy sprawy Amber Gold.

Ten wątek nas bardzo interesuje z racji nowości, którą odkryliśmy – powiedział polityk Kukiz'15.