Stuhr stracił głowę!

/ fot. Katarzyna Kural-Sadowska/och-teatr.com.pl/mat.pras.

Magdalena Fijołek

Dziennikarka w dziale Kultura portalu niezalezna.pl

Kontakt z autorem

W warszawskim Och-Teatrze można już obejrzeć „Bal manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra na podstawie groteski Brunona Jasieńskiego. Poza ciekawie opowiedzianą historią i pięknymi kostiumami, wrażenie robi… zdekapitowany Maciej Stuhr w roli głównej.

Historia jest niezwykła - pewnej karnawałowej nocy, w jednej z paryskich pracowni krawieckich ożywają manekiny i wyprawiają bal. Dla jednego z nich ta noc okaże się szczególnie wyjątkowa - manekin opuści swoich towarzyszy i uda się na prawdziwy bal, gdzie udekorowany skradzioną pewnemu ważnemu politykowi  - posłowi Ribandelowi (Maciej Stuhr) głową będzie zmuszony nie tylko odpierać zaloty kobiet z krwi i kości, ale również podejmować decyzje wagi państwowej.

Oparty na groteskowej opowieści Brunona Jasieńskiego „Bal manekinów” w Och-Teatrze zrealizowany jest ze smakiem - reżyser Jerzy Stuhr zadbał o odpowiedni, lekko oniryczny klimat przedstawienia, dopełniony nastrojową muzyką i budzącymi zachwyt kostiumami. Porywa również sposób, w jaki poruszają się aktorzy-manekiny: ich nienaturalne, mechaniczne kroki, mimika i gesty do złudzenia przypominają ruchy robotów lub marionetek. Odziane w cieliste legginsy sylwetki aktorów, choć rzadko sięgają „idealnego” rozmiaru 36, również na swój sposób są piękne. Nieco makabryczne sceny (wszak kilka razy na scenie pojawia się człowiek z „uciętą” głową!) twórcy łagodzą sporą dawką humoru. Plus sam widok zdekapitowanego Macieja Stuhra, szamoczącego się na scenie - komizm w czystej postaci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl