Prezydent broni Pomnika Katyńskiego. Nie wyobraża sobie, by nie został uszanowany przez Amerykanów

Prezydent Andrzej Duda nie wyobraża sobie, aby Pomnik Katyński w Jersey City nie został uszanowany w kraju, w którym z takim szacunkiem odnosi się do bohaterów, a szczególnie do osób poległych za swą ojczyznę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

prezydent.pl

Szczerski podkreślił, że w sprawie losu Pomnika Katyńskiego w Jersey City, Kancelaria Prezydenta jest w stałym kontakcie z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Nowym Jorku i w Waszyngtonie, od momentu pojawienia się pierwszych sygnałów na ten temat.

Prezydencki minister zaznaczył, że w opinii prezydenta pomnik katyński „jest ważnym świadectwem hołdu i pamięci o ofiarach ludobójstwa”.

Prezydent RP nie wyobraża sobie, aby nie został on uszanowany w kraju, w którym z takim szacunkiem odnosi się do bohaterów, a szczególnie do osób poległych za swą ojczyznę. Szacunek dla bohaterów jest wartością, która łączy Polskę i Stany Zjednoczone

- podkreślił Szczerski.

Mamy nadzieję, że prowadzona przez polskie przedstawicielstwa i środowiska polonijne rozmowa z władzami miasta będzie odbywać się w formie otwartego dialogu i wzajemnego szacunku

- zaznaczył prezydencki minister.

CZYTAJ WIĘCEJ: Słowa burmistrza Jersey wywołały burzę. „To rasistowskie wystąpienie!"

Szczerski przypomniał, że para prezydencka osobiście odwiedziła pomnik podczas wizyty w 2016 roku, a jego twórca - Andrzej Pityński został 11 listopada 2017 roku odznaczony przez prezydenta Dudę Orderem Orła Białego - najwyższym polskim odznaczeniem państwowym.

 

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

#Pomnik Katyński #pomnik #USA #Jersey City #Duda #Szczerski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo