Od Komorowskiego do Komorowskiego

  

Pomysł prezydenta, by zapytać Polaków o kształt nowej konstytucji, pewnie sam w sobie nie byłby zły, gdyby nie to, że ta akcja, prawdziwie czy nie, ale jednak jawi się jako akcja budowania własnego obozu politycznego. Dowodem na to może być fakt, że nie widać ze strony prezydenta woli konsultacji tego pomysłu z dotychczasowym jego zapleczem. Tym zapleczem jest przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość, a szefem PiS jest Jarosław Kaczyński.

Jeżeli prezydent postanowił zaskakiwać go tak ważnymi inicjatywami, to znak, że chce budować coś bez jego udziału. Druga sprawa to pytanie o cel tej polityki. Wiemy, że prezydent miał znaczący udział w odwołaniu Antoniego Macierewicza. Ale zdaje się, że teraz chce pójść dalej i podporządkować sobie Ministerstwo Obrony Narodowej. Oznaczać to może, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego stałoby się faktycznym kierownictwem resortu obrony. W BBN w dużej mierze są ludzie od Bronisława Komorowskiego. Jeżeli tak, to co w sprawie obronności zmieniły wybory? Może chodzi o coś innego. Problem w tym, że ani ja, ani pewnie wielu innych obserwatorów nie wie, o co.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts