Na drodze do Via Carpatia

  

W zeszłym tygodniu minister infrastruktury podpisał umowę na wykonanie koncepcji programowej odcinka drogi S19 od węzła Dukla do granicy państwa. To ważna wiadomość dla tych, którzy czekają na Via Carpatia, jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w ramach projektu Trójmorza. Inicjatywy bliskiej współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej leżących między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym.

Trójmorze już działa – efektem współpracy jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO, w tym Polski, krajów bałtyckich, Rumunii i Bułgarii. Projekt Trójmorza to także wspólne działanie w celu zapewnienia źródeł energii i budowy infrastruktury drogowej. Via Carpatia połączy systemy komunikacyjne regionu, a przez odnogi także inne kraje. Pomysł utworzenia tej drogi zapoczątkowali w 2006 r. ministrowie Litwy, Polski, Słowacji i Węgier pod patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wypada go wreszcie zrealizować.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl