Indiana Jones i fake newsy

  

Wzruszyłbym ramionami na słowa Stevena Spielberga, któremu po ćwierć wieku nagle „przypomniało się”, że podczas kręcenia w naszym kraju „Listy Schindlera” jedna z Polek rzekomo krzyknęła do aktora Ralpha Fiennesa, odzianego w mundur SS, iż ów strój bardzo się jej podoba i że życzyłaby sobie, żeby Niemcy „tu wrócili i znów nas chronili”. Wzruszyłbym ramionami, bo to taki sam nieweryfikowalny fake news jak każdy inny – od widzianego w Loch Ness potwora do tego, że poseł Marcin Kierwiński zjadł most Poniatowskiego.

Gorzej, że autorytet reżysera sprawia, iż rzecz pewnie rozleje się po mediach i będzie kolejnym powodem do pałowania Polski za rzekomy antysemityzm i fałszowanie historii. Tak, nie mylą się Państwo – fake news będzie dowodem na nasze rzekome kłamstwa. Tymczasem sam Spielberg już stawia się w pozycji ofiary, mówiąc, że „prawdopodobnie w Polsce zostanie aresztowany”. Cóż, reżyserowi „Bliskich spotkań trzeciego stopnia” prawdopodobnie nie grozi bliskie spotkanie z polską celą. Obawiam się za to, że grozi nam wkrótce nakręcenie amerykańskiej wersja „Pokłosia”. Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts