Logistycy z Opola wyruszyli do Afganistanu

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1764.html

  

Podczas uroczystej zbiórki żołnierze i pracownicy 10. Brygady Logistycznej w Opolu pożegnali koleżanki i kolegów, którzy wezmą udział w VIII zmianie misji Resolute Support w Afganistanie.

Główne zadanie Narodowego Elementu Wsparcia, który tworzą w większości żołnierze z 10. Brygady Logistycznej, to zabezpieczenie logistyczne Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dowódcą NSE VIII zmiany PKW Afganistan jest major Andrzej Woźny. Misja nie ma charakteru bojowego, a siły w niej uczestniczące nie uczestniczą bezpośrednio w zadaniach zwalczania rebeliantów oraz w operacjach antynarkotykowych - podaje oficjalny portal 10. BLog.

Wiem, że jesteście dobrze wyszkolonym i zgranym zespołem, który jest w stanie bez problemów zrealizować postawione przed Wami zadania. Polegajcie na swojej wiedzy i umiejętnościach oraz wspierajcie się wzajemnie (…) Pamiętajcie, że jesteście wizytówką 10. Brygady Logistycznej i jakość wykonanej przez Was pracy wpływać będzie na ocenę całej naszej jednostki

- zwrócił się do wyjeżdżających żołnierzy dowódca opolskich logistyków płk Szymon Lepiarz.

Misja Resolute Support prowadzi działalność doradczo-szkoleniową, a jej głównym celem jest przygotowanie dowództw afgańskich sił bezpieczeństwa i instytucji podległych tamtejszemu resortowi obrony narodowej i spraw wewnętrznych do samodzielnego i profesjonalnego kierowania oraz zarządzania w sposób umożliwiający efektywne zapewnienie bezpieczeństwa w Republice Afganistanu. Struktura misji umożliwia prowadzenie działalności doradczej od szczebla ministerialnego do dowództwa korpusu włącznie - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BLog.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl