Główne zadanie Narodowego Elementu Wsparcia, który tworzą w większości żołnierze z 10. Brygady Logistycznej, to zabezpieczenie logistyczne Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Dowódcą NSE VIII zmiany PKW Afganistan jest major Andrzej Woźny. Misja nie ma charakteru bojowego, a siły w niej uczestniczące nie uczestniczą bezpośrednio w zadaniach zwalczania rebeliantów oraz w operacjach antynarkotykowych - podaje oficjalny portal 10. BLog.

Wiem, że jesteście dobrze wyszkolonym i zgranym zespołem, który jest w stanie bez problemów zrealizować postawione przed Wami zadania. Polegajcie na swojej wiedzy i umiejętnościach oraz wspierajcie się wzajemnie (…) Pamiętajcie, że jesteście wizytówką 10. Brygady Logistycznej i jakość wykonanej przez Was pracy wpływać będzie na ocenę całej naszej jednostki

- zwrócił się do wyjeżdżających żołnierzy dowódca opolskich logistyków płk Szymon Lepiarz.

Misja Resolute Support prowadzi działalność doradczo-szkoleniową, a jej głównym celem jest przygotowanie dowództw afgańskich sił bezpieczeństwa i instytucji podległych tamtejszemu resortowi obrony narodowej i spraw wewnętrznych do samodzielnego i profesjonalnego kierowania oraz zarządzania w sposób umożliwiający efektywne zapewnienie bezpieczeństwa w Republice Afganistanu. Struktura misji umożliwia prowadzenie działalności doradczej od szczebla ministerialnego do dowództwa korpusu włącznie - czytamy.