Kursy przeprowadzone były pod okiem najbardziej doświadczonych instruktorów Zespołu Rozminowania wrocławskiego Centrum. Pierwszy tydzień poświęcony był przygotowaniu słuchaczy kursu C-IED T3 do występowania w roli instruktorów. Udział w zajęciach obejmujących m.in. podstawowe terminy i pojęcia z zakresu C-IED, charakterystyki i podziału IED, taktyki stosowanej przez przeciwnika, procedur w przypadku wykrycia IED, pozwolił uczestnikom na zdobycie odpowiedniej wiedzy — informuje oficjalny portal CSWIiCH. 

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia kursu, na poligonie Raków słuchacze odbyli mini ćwiczenie, które miało wskazać ich mocne i słabe strony oraz sprawdzić czy przyswojona przez nich wiedza jest przydatna w działaniu praktycznym w terenie.

Kolejny tydzień szkoleniowy rozpoczął się dla słuchaczy szczegółowym omówieniem mini ćwiczenia, oraz przygotowaniem się pod względem metodycznym do pełnienia roli instruktorów. Prawdziwym wyzwaniem było przeprowadzenie przez nich 4-dniowego szkolenia dla nowoprzybyłej grupy słuchaczy kursu podstawowego — czytamy. 

Ostatni dzień szkolenia zakończył się ponownie mini ćwiczeniem, lecz tym razem prowadzonym przez świeżo upieczonych instruktorów dla uczestników szkolenia podstawowego C-IED.