Minister Rafalska zaprosiła protestujących rodziców na rozmowy. „Nie skorzystamy z propozycji”

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprosiła na godzinę 13 protestujących w Sejmie RP rodziców na rozmowy do „Centrum Dialog”. Jedna z przedstawicielek protestujących powiedziała, że z zaproszenia nie skorzystają.

Protest rodziców w Sejmie RP
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W Sejmie trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że być może przed weekendem dojdzie do porozumienia.

Według Marka Suskiego, posłowie Nowoczesnej używają protestujących w Sejmie rodziców dorosłych niepełnosprawnych do walki politycznej.

Suski zwracał uwagę, że przed ubiegłotygodniowym spotkaniem protestujących z minister rodziny i pracy Elżbietą Rafalską oraz rzeczniczką rządu Joanną Kopcińską "była narada z panią poseł (Joanną Scheuring-Wielgus), panem posłem Petru" i oni przyszli na to spotkanie "z nastawieniem, że żadnych propozycji nie przyjmują".

Jest to takie trochę nieładne wykorzystywanie czyjegoś nieszczęścia do wojny politycznej. Oni używają tych kobiet instrumentalnie do prowadzenia walki politycznej - mówił Suski w programie "Kwadrans polityczny" w TVP.

Minister Elżbieta Rafalska wystosowała zaproszenie na rozmowy do CPS „Dialog”.

Nie skorzystamy jednak z propozycji, nie możemy wyjść z Sejmu, bo jeśli opuścimy ten budynek, to nie będziemy mieć możliwości powrotu

– oceniła Iwona Hartwich.

Przed chwilą otrzymałam telefon od pani minister Rafalskiej, która zaprasza nas na Limanowskiego [Centrum Dialog] na rozmowy, które już toczyły się w zaciszu gabinetu – podała.

Inna z matek zwróciła się do minister, żeby się z nimi spotkała i przyszła z konkretnymi rozwiązaniami.

Złożyliśmy już dwa kompromisy. Można to zrealizować. Proszę nas stąd nie wyciągać, proszę z nami rozmawiać i proszę nas tutaj nie zostawiać samych sobie

– dodawała Marzena Stanewicz.

Elżbieta Rafalska zapewniła jednak, że "osoby, które opuszczą Sejm na czas rozmów, po ich zakończeniu, ponownie zostaną wpuszczone do gmachu parlamentu".

 

 Źródło: niezalezna.pl

#rodzina #Elżbieta Rafalska #kompromis #rozmowy #rodzice dzieci niepełnosprawnych #protest #Sejm

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo