Koncert solowy z Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Opera Narodowa

  

29 kwietnia 2018, godzina 18 Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Moniuszki

Początkowo myślał, że zostanie aktorem. Studiował w łódzkiej filmówce, zagrał u samego Andrzeja Wajdy. Śpiewać zaczął jako bas. Dziś krytycy muzyczni na całym świecie zachwycają się jego głosem, określanym jako bas-baryton, który pozwala artyście występować w znacznie bogatszym repertuarze. Ma w swoim dorobku wiele partii, ale uważany jest przede wszystkim za specjalistę od dramatów Richarda Wagnera. Po mistrzowsku interpretuje nawet najtrudniejsze role, od tych w Tristanie i Lohengrinie aż po te w Pierścieniu Nibelunga. W stolicach muzycznych całego świata oklaskiwany jest za piękny głos, profesjonalne wykonanie muzyczne i wyczucie dramatyczne. Jego występy na scenach teatrów operowych, na koncertach z orkiestrą, podczas recitali oraz nagrania na płytach urzekają publiczność i słuchaczy. Prowadzi również działalność pedagogiczną – w tym sezonie uczestnicy Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej mieli okazję uczestniczyć w warsztacie prowadzonym przez mistrza oraz wystąpić z nim na jednej scenie. Tomasz Konieczny regularnie pojawia się nie tylko na wiodących scenach operowych Europy, ale także w USA i Japonii. Po występach w Tokio i Wiedniu w Operze Narodowej wykona utwory Richarda Wagnera i Stanisława Moniuszki. Orkiestrę Opery Narodowej poprowadzi jej dyrektor muzyczny Grzegorz Nowak.

W programie:
RICHARD WAGNER
Uwertura i aria do Gwiazdy Wolframa z Tannhäusera
RICHARD STRAUSS
Monolog Mandryki z aktu I Arabelli
Taniec Salome i monolog Jochanaana z Salome
STANISŁAW MONIUSZKO
Uwertura, Stary Kapral, Kozak z Parii
RICHARD WAGNER
Siegfried Idyll
Scena Wanderera z Erdą z Zygrfryda (jako Erda Magdalena Pluta z Akademii Operowej)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie przegap! Jarosław Gowin i Michał Wójcik gośćmi programu "W punkt". Dziś, godz. 20.00, TV Republika

/ Telewizja Republika

  

Już dzisiaj gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika "W punkt" będą wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapraszamy do oglądania - godz. 20.00, TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl