W Polsce to nie przejdzie

  

Gdy jeszcze tliła się szansa przeżycia dla dwuletniego Alfiego Evansa, haniebnie więzionego w liverpoolskim szpitalu dziecięcym Alder Hey, powiedziałem w rozmowie z przyjacielem, że płynie z tej historii jedna pozytywna refleksja. Otóż patrząc na poruszenie, jakie w Polsce wywołała sprawa uwięzionego i głodzonego w szpitalu (jakże to brzmi!) chłopca, można mieć nadzieję. Nadzieję, że do takiej sytuacji w naszym kraju nigdy nie dojdzie.

W Polsce w intencji chłopca ruszył szturm modlitewny, posypały się setki tysięcy podpisów do wszelkich możliwych instancji z królową Wielkiej Brytanii na czele. W akcje wsparcia medialnego włączyli się kibice (fani poznańskiego Lecha już po śmierci Alfiego wywiesili transparent „Death Great Britain”), a ojciec chłopca nie ukrywał wzruszenia, czując wsparcie od Polaków z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Można więc żywić nadzieję, że gdyby ktoś w Polsce odważył się w podobny sposób postąpić z ludzkim życiem, zastanowi się dwa razy. Bo szturm modlitewny może się zmienić w szturm, który ze szpitala nie pozostawi kamienia na kamieniu. Za wolność waszą i naszą.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts