Z OSTATNIEJ CHWILI

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostarczenie Marynarce Wojennej kolejnych trzech niszczycieli min typu Kormoran II • • •

Norwegia: Liczba katolickich chrztów podwoiła się przez ostatnie 10 lat. Katolicyzm odżywa w Skandynawii

W ciągu minionych 10 lat niemal podwoiła w Norwegii liczba chrztów katolickich. Podczas gdy w 2008 r. ochrzczono tam w Kościele katolickim tylko 527 dzieci, to w 2017 r. było ich już 969 -poinformował portal internetowy katolsk.no.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0/ariesa66

Natomiast znacznie zmalała liczba chrztów w Kościele luterańskim Norwegii. W 2001 r. ochrzczono w tym Kościele 81,4 proc. wszystkich noworodków, a w 2017-  tylko 53,1 procent.

Szef biura ds. komunikacji w diecezji Oslo, Hans Rossine, poinformował, że obecnie żyje w Norwegii 152 tysiące zarejestrowanych katolików. Ponieważ w Kościele meldują się nie wszyscy migrujący do Norwegii z krajów katolickich, Kościół katolicki szacuje faktyczną liczbę swoich członków na wyższą nawet o sto tysięcy.

W krajach skandynawskich od pewnego czasu rosną wspólnoty katolickie. W marcu norweski biskup Bernt Eidsvig poinformował, że "w obliczu nowych wyzwań duszpasterskich, związanych ze wzrostem liczby wiernych w ostatnich dziesięciu latach, diecezja Oslo tworzy nową strukturę organizacyjną".

CZYTAJ TEŻ: Rosną wspólnoty katolickie w Skandynawii

 


Źródło: KAI, niezalezna.pl

#Norwegia #chrzest #katolicyzm

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo