Kiedy Polska osiągnie średnią unijną PKB?

/ geralt/pixabay.com/CC0 Public Domain

  

– Polska ma szanse za 10-15 lat osiągnąć przynajmniej średnią unijną pod względem PKB na jednego mieszkańca - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Pelplinie (woj. pomorskie).

Według premiera, "jesteśmy na dobre drodze" żeby Polska za 10-15 lat znalazła się przynajmniej na średniej unijnej z punktu widzenia dochodu PKB na jednego mieszkańca.

Ona jest ciężka, pod górę, czasami się potykamy, popełniamy błędy, ale jest to droga do silnej Polski, Polski podmiotowej i zasobnej materialnie – mówił Morawiecki.

Podkreślił, że "prawdziwy sukces bierze się z naszego serca, z naszej woli, z tego, że wierzymy w to, że trzeba walczyć o lepszą Polskę, trzeba więcej oszczędzać, inwestować, trzeba być dumnym z lepszej Polski". Te słowa uczestnicy spotkania, w większości działacze i radni PiS z Pomorza nagrodzili oklaskami na stojąco i skandowaniem hasła: "Polska jest jedna" oraz "Mateusz" i "dziękujemy".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Polska była drenowana przez Zachód”. Premier jako przykład podał znaczący brak lekarzy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl