WOT niebawem w woj. pomorskim

/ arch. WOT

  

– Na przełomie 2018 i 2019 roku w woj. pomorskim przewidziane jest tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował w Tczewie wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz.

Wiceszef resortu obrony odwiedził Tczew w ramach spotkań polityków PiS z wyborcami „Polska jest jedna”, odbywającymi się w całym kraju. W spotkaniu w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych uczestniczyło około 50 osób, m.in. poseł PiS Janusz Śniadek.

Odpowiadając na pytanie jednej z uczestniczek spotkania, czy w Tczewie planowane jest utworzenie jednostki WOT, wiceminister poinformował, że „województwo pomorskie jest w tej chwili w fazie wstępnej organizacji Wojsk Obrony Terytorialnej”.

Mamy określony harmonogram, ale niestety mamy opóźnienia z realizacją tego planu, ale województwo pomorskie jest przewidziane do organizacji Wojsk Obrony Terytorialnej na przełomie 2018 i 2019 roku – powiedział.

Zaznaczył, że „bez wątpienia w Tczewie są tradycje wojskowe, także potencjał i możliwości absolutnie też”. Poinformował, że „dziś dyskutujemy o lokalizacji brygady i batalionów WOT w woj. kujawsko-pomorskim”.

Gdy już wszystko tam załatwimy, przystępujemy do organizacji WOT w pomorskim – dodał.

Poinformował, że są już trzy Brygady WOT ukompletowane w pełni na "wschodniej ścianie" kraju, podlaska, lubelska i podkarpacka. Tworzone są dwie brygady mazowieckie. Wyjaśnił, że są to „działania skierowane do tych, którzy chcą służyć ojczyźnie”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump z wizytą w Kalifornii

Zdjęcie ilustracyjne / By United States Senate - Office of Dan Sullivan - https://twitter.com/SenDanSullivan/status/1055258386130964480, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86835683

  

Prezydent Trump nie często gości na zachodnim wybrzeżu USA; obecna wizyta jest piątą w tej kadencji. Kalifornia jest najbogatszym i najbardziej zaludnionym stanem w USA. W 2019 popierający Trumpa kalifornijscy republikanie przeznaczyli w donacjach 15 milionów dolarów, czyli o wiele więcej niż zebrali demokraci.

We wtorek prezydent Trump odbył rozmowy w sprawie przygotowań do letnich igrzysk olimpijskich, które w 2028 roku odbędą się w Los Angeles. W Beverly Hills w hotelu Mirage miało miejsce przyjęcie charytatywne. 

Shawn Steel, członek Kalifornijskiego Komitetu Republikńskiego powiedział wczoraj, że prezydent Trump na spotkaniu w Beverly Hills mówił sporo o Michigan i o tym jak zignorował ogólną wiedzę o tym, że Michingan zwykle głosowało na demokratów i w 2016 skupiał tam swoje wysiłki przedwyborcze.

W środę Trump powrócił z Newady do Kalifornii. Tam powitali go mieszkańcy miasta Palm Springs, gdzie wziął udział w spotkaniu charytatywnym.

Joe Miedecke, prezydent Klubu Kobiet Republikanek z położonej na pustyni miejscowości La Quinta była uradowana pobytem Trumpa. - Cieszymy się, że o nas pamięta i że tu jest - powiedziała Miedecke.

Następnie prezydent USA udał się do położonego na terenach rolniczych miasta Bakersfield. W Kalifornii za dwa tygodnie odbędą się wybory, jest to moment w którym Trump zabrał głos w kwestii dystrybucji wody. W regionie tym od 6 lat panuje susza, więc stanowisko prezydenta, aby przekazywać więcej wody rolnikom z tamtych terenów, ponownie spotkało się z opozycją ze strony chroniących środowisko oraz klimatologów.

Wizyta prezydenta Trumpa przebiega w atmosferze konfliktu z lokalnymi władzami w kwestii nielegalnych imigrantów. Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti w oficjalnym oświadczeniu do mieszkańców Los Angeles podkreślił, że policja nie będzie wspierała działań urzędników federalnych. - Niezależnie od statutu imigracyjnego władze miasta są po waszej stronie - dodał Garcetti.

Prezydent Trump ponownie wyraził swoje stanowisko, zamieszczając wpis na Twitterze. Według amerykańskiego prezydenta, burmistrz Los Angeles, chroniąc nielegalnych imigrantów narusza bezpieczeństwo publiczne. 

- Nie powinien ich zachęcać do oszukiwania systemu ale do tego aby dobrowolnie oddali się w ręce władz 

- napisał Trump.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts