Spotkajmy się 3 maja 

  

W święto konstytucji na pl. Teatralnym w Warszawie o godz. 17.30 odbędzie się koncert „Vivat Maj, 3 Maj”. – Spotkanie ma na celu budowanie poczucia tożsamości i szacunku do historii. Pokazujemy, że jako naród mamy wielką siłę i trwamy, nie zapominając, kim jesteśmy – mówi redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz.

To będzie święto polskości i bardzo radosny pokaz patriotyzmu – mówi Jan Przemyłski, dziennikarz „Codziennej”, który wraz z Anną Popek poprowadzi czwartkowy koncert. Ewa Dałkowska wykona utwory „Przybyli ułani” i „Moja mała”, Jerzy Zelnik „Witaj majowa jutrzenko”, Dominika Świątek zaśpiewa „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” i „Warszawiankę”, a Krzysztof Cugowski „Legiony” i „Martwe morze”. Ponadto wśród artystów pojawią się Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk, Dariusz Kowalski, Joachim Perlik, Ludmiła Małecka, Andrzej Perkman i Sylwester Domański. Festyn odbędzie się z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, honorowy patronat nad imprezą objął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. – To nie rutyna, to tradycja. I to bardzo przyjemna, gdy nie tylko warszawiacy, ale po prostu ludzie, którzy są patriotami, mogą się spotkać i razem zaśpiewać – mówi „Codziennej” muzyk i autor tekstów Leszek Czajkowski. Koncert będzie transmitowany przez Telewizję Republika. Kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia jest Artur Grudziński. Organizatorem koncertu „Vivat Maj, 3 Maj” jest Fundacja Niezależne Media. Wstęp na koncert jest wolny.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts