Słowa Karola Wojtyły przypomniane podczas beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

Prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato mówił podczas dzisiejszej mszy św. beatyfikacyjnej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, prekursorki domowej opieki nad chorymi, że była ona „latarnią światła w ciemności ludzkiego bólu”.

twitter.com/EpiskopatNews

W trakcie dzisiejszej uroczystości w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Hanna Chrzanowska została ogłoszona błogosławioną.

W osobie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, dokładnie w 45. rocznicę jej narodzin dla nieba, Kościół świętuje kreatywność chrześcijańskiego miłosierdzia, które na wzór Jezusa dobrego samarytanina szeroko otwiera swoje ramiona, aby przyjąć, otoczyć opieką i troską chorych, cierpiących i słabych

- mówił w homilii kard. Amato.

Przypomniał on słowa kardynała Karola Wojtyły, który podczas pogrzebu błogosławionej w 1973 r. mówił o niej:

Dziękujemy ci pani Hanno, że byłaś wśród nas, że byłaś wśród nas jakimś wcieleniem chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze, zwłaszcza tego, które mówi "błogosławieni miłosierni”.

Prefekt przypomniał, że już w dzieciństwie mała Hanna nauczyła się żyć według podstawowych wartości ludzkich, takich jak szacunek dla człowieka, pracowitość, uczciwość, wyczulenie na potrzeby biednych, chorych, ludzi z marginesu społecznego.

To wszystko ukierunkowało ją na wybór zawodu pielęgniarki - początkowo jej działalność miała charakter filantropijny, a następnie po przeżytym w 1932 roku nawróceniu stała się prawdziwym i właściwym apostolstwem zbawczej obecności krzyża Chrystusa w życiu osób chorych

- mówił w homilii kard. Amato.

Pielęgnując nabożeństwo do Maryi, pocieszycielki strapionych, Hanna była latarnią światła w ciemności ludzkiego bólu - podkreślił papieski wysłannik.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Msza św. #beatyfikacja #Angelo Amato #Hanna Chrzanowska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo