Tłumy idą pod dom Tuska

  

Tysiące demonstrantów przeszły z Gdyni pod dom Donalda Tuska w Sopocie, gdzie protestowali przeciwko porozumieniu ACTA.

Jak ustalił portal Niezależna.pl w tej chwili niemal 10 tys. osób zmierza z Gdyni do Sopotu. Demonstranci wykrzykują hasła krytyczne wobec rządu i porozumienia ACTA.

W związku z tym, że zgody na protest odmówiły władze Gdańska i Sopotu, a pozwolenia udzielił jedynie prezydent Gdyni, ok. 10 tysięcy zgromadzonych u zbiegu ulicy Świętojańskiej i alei Piłsudskiego pod urzędem miasta demonstrantów idzie pod dom Donalda Tuska w Sopocie.

Po rozpoczęciu demonstracji, do zgromadzonych wyszedł prezydent miasta. Demonstranci podziękowali za wydanie zgody na protest.

Protestujący przeciwko ACTA zdecydowali, aby protest zakończyć pod domem Donalda Tuska.


fot.Marek Nowicki

- „Platforma złodzieje”, „Donald Tusk – dymisja”, „Precz z cenzurą”, „Tusk pod sąd”, „Kto nie skacze ten za ACTA. Hop, hop, hop” - to tylko część haseł, które wykrzykują demonstranci.

Mijani na ulicy przechodnie odnoszą się do manifestacji przyjaźnie. Kierowcy zatrzymują samochody i trąbią, ludzie w oknach machają, a demonstranci nawołują „Chodźcie z nami”.

Przed domem donalda Tuska jest już kilkudziesięciu uzbrojonych policjantów. Funkcjonariusze mają tarcze i pałki. Są przygotowani do zatrzymania demonstrantów, ponieważ manifestacja jest ich zdaniem nielegalna.

Demonstranci przed domem Donalda Tuska skandowali: „Rząd pod sąd”. Manifestacja zakończyła się pokojowo, a jej uczestnicy krzyczeli: „Jeszcze tu wrócimy”.


fot.:Marek Nowicki

fot.:Marek Nowicki

fot.:Marek Nowicki

fot.:Marek Nowicki

fot.:Marek Nowicki
 
fot.:Marek Nowicki

fot.:Marek Nowicki

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Wiceminister zdrowia z koronawirusem!

/ geralt

  

Irański wiceminister zdrowia Iradż Harirczi, u którego stwierdzono nosicielstwo koronawirusa, przebywa obecnie na kwarantannie - oświadczył w wywiadzie dla państwowej telewizji rzecznik resortu zdrowia.

Informację o pozytywnym wyniku przeprowadzonego u wiceministra testu na obecność koronawirusa podała wcześniej jako pierwsza półoficjalna irańska agencja ILNA.

W Iranie odnotowano dotychczas 14 zgonów z powodu koronawirusa wywołującego zapalenie płuc. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts