Sprawdzian dla sztabowców i taktyków

/ / flickr.com / zdjęcie ilustracyjne

  

W ostatnich dniach w 23. Śląskim Pułku Artylerii przeprowadzono ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pod kryptonimem Dana-18, w trakcie którego doskonalono umiejętności funkcyjnych w rozwiązywaniu problemów taktycznych podczas planowania i organizowania działań.

Celem ćwiczenia było sprawdzenie gotowości stanowiska dowodzenia (SD) dywizjonu artylerii samobieżnej do planowania oraz organizowania działań bojowych. Oprócz ćwiczącego dywizjonu, w szkoleniu wzięły udział grupy operacyjne dywizjonu artylerii rakietowej i batalionu logistycznego. Z kolei funkcyjni sztabu pułku wystąpili w roli kierownictwa ćwiczenia - podaje oficjalny portal 23. PA.

W ciągu pięciu kolejnych dni artylerzyści rozwiązywali problemy taktyczne wynikające z zaistniałej sytuacji, a także opracowywali dokumenty planistyczne i rozkazodawcze, doskonaląc indywidualne i zespołowe umiejętności na etatowych stanowiskach - czytamy.

Wśród elementów podlegających ocenie przez kierownictwo ćwiczenia były m.in. proces dowodzenia i cykl decyzyjny, a w nim prowadzenie odprawy informacyjnej i koordynacyjnej, stawianie zadań podwładnym oraz kontrola zrozumienia zadań - podaje śląski pułk. 

Pięciodniowe ćwiczenie stanowiło jeden z elementów przygotowania do udziału dywizjonu w zgrupowaniu oddziałów i pododdziałów WRiA pk. MARS-18 oraz ćwiczenia taktyczno – specjalnego pk. TORNADO-18.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. pa.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odezwał się Komorowski... Stawia na Tuska? Chyba nie widział wyników tych sondaży!

Bronisław Komorowski i Donald Tusk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bronisław Komorowski gościł dziś w jednym z programów w Polsacie News. Były prezydent to wieloletni partyjny kolega Donalda Tuska, więc nic dziwnego, że liczy na jego pozytywną decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdradził, co może go skłonić do stanięcia w wyborcze szranki.

Tusk nie ogłosił jeszcze swojego kandydowania na prezydenta, ale nie da się ukryć, że na to jest spora presja ze strony opozycji i jej sympatyków. Co może go przekonać?

"Jeśli suma głosów oddanych na uzgodnionych kandydatów opozycji demokratycznej będzie wystarczająco duża, mówię o ilości głosów, niekoniecznie mandatów, to sądzę, że to będzie element ułatwiający pozytywną decyzję Donald Tuska o kandydowaniu w wyborach prezydenckich"

- powiedział były prezydent.

Tymczasem, najnowszy sondaż CBOS wskazuje, że dużym zaufaniem Polaków cieszy się urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Z najnowszego badania wynika, że zadowolenie z prezydentury Dudy wyraża aż 58 procent respondentów.

[polecam:https://niezalezna.pl/280121-tusk-chce-startowac-na-prezydenta-niech-spojrzy-na-ten-sondaz-polacy-uwielbiaja-andrzeja-dude]

W innym z sondaży zbadano poziom zaufania Polaków do przedstawionych polityków. I tak, Andrzej Duda znalazł się na drugim miejscu z zaufaniem na poziomie 44,9 procent - tuż za premierem Mateuszem Morawieckim. Z kolei Donald Tusk zajął dopiero czwarte miejsce, z wynikiem zaufania 35 procent. Jednocześnie, negatywnie na jego temat wypowiedziało się aż 53,2 procent badanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280416-jest-nowy-sondaz-liderem-morawiecki-w-rankingu-zaufania-tusk-nie-zalapal-sie-nawet-na-podium]

To nie pierwszy z byłych prezydentów, który wzmaga swoją aktywność, kiedy na horyzoncie pojawia się kampania wyborcza. Lech Wałęsa na łamach "Gazety Wyborczej" ogłosił... "pospolite ruszenie" i apelował do Polaków, by zaangażowali się w kampanię niektórych ugrupowań politycznych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280544-zarty-sie-skonczyly-walesa-oglasza-pospolite-ruszenie-i-mowi-co-kazdy-powinien-zrobic]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl