Od praktyka po specjalistę - tak szkolili się elewi w pancernej brygadzie

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4180.html

  

W środę żołnierze kompanii szkolnych 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie przystąpili do egzaminów. Był to dla nich ostateczny sprawdzian kończący szkolenie w pancernej brygadzie.

Przez prawie cztery miesiące elewi szkolili się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Jednak egzamin, któremu zostali poddani, dotyczył ostatnich kilku tygodni nauki. Po poprzednim egzaminie, który odbył się pod koniec marca, żołnierze rozpoczęli etap szkolenia specjalisty. Elewi z kompanii szkolnych szkolili się w trzech specjalnościach, które związane są z wojskami inżynieryjnymi: drogowo mostowa, rozpoznanie inżynieryjne oraz saperzy. W zdobywaniu niezbędnej wiedzy oprócz żołnierzy 1. Batalionu czołgów oraz batalionu zmechanizowanego, elewów wspierali żołnierze z kompanii saperów świętoszowskiej jednostki - podaje oficjalny portal 10. BKPanc.

Egzamin składał się z dwóch zasadniczych części – teoretycznej oraz praktycznej. Pierwszy etap weryfikował poziom zdobytej wiedzy. Pytania były szczegółowe i dotyczyły, w zależności od specjalności w której przez ostatni miesiąc szkolili się żołnierze, tematyki z realizowanych zajęć. Po zakończeniu pisania testów żołnierze kompanii szkolnych wraz ze swoimi przełożonymi i instruktorami udali się w rejon Ośrodka Inżynieryjno – Saperskiego, gdzie czekało ich wiele wyzwań. Egzamin praktyczny obejmował szereg zagadnień, a wśród nich: wykonywanie okopu do pozycji leżącej na czas zgodnie z określoną normą, ustawiane pojedynczej miny oraz pola minowego, wykonywanie normy drogowej z budowania przepustu, prowadzenie rozpoznania inżynieryjnego, czy posługiwanie się sprzętem i zestawami inżynieryjno – saperskimi - czytamy.

Egzamin końcowy po szkoleniu specjalistycznym zaliczyli wszyscy żołnierze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl