Longshot w kolorze moro

Rozpoczęła się XI edycja zawodów w strzelaniu długodystansowym. W czwartek, 26 kwietnia, zakończyły się trzydniowe zmagania strzelców wyborowych z jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2439.html

Międzynarodowe zawody w strzelaniu długodystansowym cieszą się dużą popularnością zarówno wśród żołnierzy, jak i cywilnych „snajperów” od ponad dziesięciu lat. To już XI edycja tego wydarzenia. Edycja o tyle wyjątkowa, że dzieli się na część militarną, tylko dla wojskowych strzelców wyborowych oraz część open, w której udział biorą zarówno żołnierze, jak i uczestnicy spoza jednostek. Organizatorami zawodów są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, Klub Sportowy „Gwardia 1924” oraz Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego DELTA. Zawodnicy rywalizują na  strzelnicy Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie oraz Pasie Taktycznym niedaleko Trzemeszna Lubuskiego - czytamy na portalu wielkopolskiej brygady.

Pierwszy dzień zawodów dla strzelców wyborowych wiązał się z przejściem pętli taktycznej w sekcjach i wykonaniu zadań taktycznych. Pierwszym z nich była przeprawa wodna. Stanowiła jednak ona tylko rozgrzewkę przed kolejnymi zadaniami. Maskowanie to kolejny punkt sprawdzający, a zarazem najwyżej punktowany. Test ze znajomości wyposażenia innych armii, marszobieg na czas, udzielanie pomocy oraz działanie na radiostacji stanowiły następne wyzwania pętli taktycznej. Ostatnim wyzwaniem po prawie 10 godzinach intensywnego działania było zachowanie się w stresie. Żołnierze musieli pokonać tor psychologiczny, który stanowi labirynt bez dostępu światła dziennego - podaje 17. WBZ.

Środa i czwartek obejmowały konkurencje strzeleckie. Zawodnicy wykonali zadania ogniowe z wykorzystaniem zasłon do celów na nieznanych odległościach, strzelanie po wysiłku, jakim był 3-kilometrowy bieg oraz strzelania precyzyjne z karabinów wyborowych z elementami obserwacji i wykonania szkiców. Ostatni dzień militarnej odsłony "Longshota" obejmował strzelania sportowe na odległościach od 300 do 1500 m. - informuje wielkopolska brygada.

Z kolei dziś odbyły się treningi strzeleckie dla wszystkich zawodników kolejnej części Longshota. Od porannych sobotnich godzin na wędrzyńskim poligonie rozlegną się dźwięki strzałów oddawanych przez snajperów. Uroczyste zakończenie odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki z obu części - czytamy.

 

Źródło: 17. WBZ

#Longshot #zawody strzeleckie #Wędrzyn #armia #rywalizacja

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo