Batalionowa przeprawa w Wędrzynie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2438.html

  

W Wędrzynie podczas dwudniowych zajęć z taktyki żołnierze 1. Batalionu piechoty zmotoryzowanej przeprawili się na drugi brzeg jeziora Malcz, wykorzystując etatowy sprzęt i wyposażenie - informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Organizowanie i pokonywanie przeprawy wodnej jest jednym z elementów programowego szkolenia realizowanego przez pododdziały 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17. WBZ). Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań bojowych w terenie lesisto-jeziornym przez piechotę zmotoryzowaną - informuje oficjalny portal wielkopolskiej brygady. 

Zadaniem, które postawił przed pododdziałem dowódca batalionu, było opanowanie mostu oraz przyczółków jeziora Malcz. Do wykonania tego rozkazu niezbędne było przeprawienie się przez wskazany obiekt wodny. Praktyczne pokonanie przeszkody wodnej odbyło się z użyciem Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, jak również przy wykorzystaniu łodzi oraz samodzielnie wpław. Nim jednak zmotoryzowani rozpoczęli forsowanie jeziora, zwiadowcy musieli rozpoznać teren działania piechoty. Po skrytym rozpoznaniu przyczółków na kanale, pluton rozpoznawczy przystąpił do przeprawy. Właściwe maskowanie oraz taktyczne działanie, spowodowało szybkie przeprawienie się na drugi brzeg. Następnie zwiadowcy rozpoznali drogę marszu do kolejnego przejścia przez kanał. Przemieszczając się poprzez trzcinę i zarośla pokonywali kanał w bród. Po rozpoznanej drodze i ubezpieczeniu przeciwległego brzegu w ślad za rozpoznaniem wyruszyli żołnierze 1. Batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej - czytamy. 

Nad zabezpieczeniem technicznym oraz zapewnieniem bezpieczeństwa podczas przeprawy czuwał plutonu rozpoznania inżynieryjnego z 5. Kresowego batalionu saperów z Krosna Odrzańskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl