Batalionowa przeprawa w Wędrzynie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2438.html

  

W Wędrzynie podczas dwudniowych zajęć z taktyki żołnierze 1. Batalionu piechoty zmotoryzowanej przeprawili się na drugi brzeg jeziora Malcz, wykorzystując etatowy sprzęt i wyposażenie - informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Organizowanie i pokonywanie przeprawy wodnej jest jednym z elementów programowego szkolenia realizowanego przez pododdziały 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17. WBZ). Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań bojowych w terenie lesisto-jeziornym przez piechotę zmotoryzowaną - informuje oficjalny portal wielkopolskiej brygady. 

Zadaniem, które postawił przed pododdziałem dowódca batalionu, było opanowanie mostu oraz przyczółków jeziora Malcz. Do wykonania tego rozkazu niezbędne było przeprawienie się przez wskazany obiekt wodny. Praktyczne pokonanie przeszkody wodnej odbyło się z użyciem Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, jak również przy wykorzystaniu łodzi oraz samodzielnie wpław. Nim jednak zmotoryzowani rozpoczęli forsowanie jeziora, zwiadowcy musieli rozpoznać teren działania piechoty. Po skrytym rozpoznaniu przyczółków na kanale, pluton rozpoznawczy przystąpił do przeprawy. Właściwe maskowanie oraz taktyczne działanie, spowodowało szybkie przeprawienie się na drugi brzeg. Następnie zwiadowcy rozpoznali drogę marszu do kolejnego przejścia przez kanał. Przemieszczając się poprzez trzcinę i zarośla pokonywali kanał w bród. Po rozpoznanej drodze i ubezpieczeniu przeciwległego brzegu w ślad za rozpoznaniem wyruszyli żołnierze 1. Batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej - czytamy. 

Nad zabezpieczeniem technicznym oraz zapewnieniem bezpieczeństwa podczas przeprawy czuwał plutonu rozpoznania inżynieryjnego z 5. Kresowego batalionu saperów z Krosna Odrzańskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl