Ekspozycja „Symbole Odrodzonej” jest częścią tegorocznej kampanii społeczno-edukacyjnej #BarwyWspólne, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o symbolach narodowych, praktykach ich wykorzystywania oraz sposobach traktowania. Ponadto kampania ma za zadanie budowanie szacunku i pozytywnego odbioru symboli narodowych, które powinny stać się naturalnym elementem życia każdego Polaka.

Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Narodowego Archiwum Cyfrowego i prywatnych zbiorów Jacka Nowaka.

2 maja w godzinach 10–15 na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbędzie się rodzinny piknik z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przewidziane są atrakcje dla dzieci młodszych i starszych, a także dla dorosłych. Piknikowi będzie towarzyszył m.in. quiz dla rodzin z dziećmi. Pytania, zadania i aktywności będą związane z Dniem Flagi RP i symbolami Polski. Przygotowano wyzwania dla dzieci młodszych, starszych, a także dla rodziców. Na pikniku powstanie również mural z zarysem najważniejszych miejsc kojarzonych z Polską, takich jak Wawel czy Westerplatte, który dzieci będą mogły pomalować pod okiem animatorek.

Na uczestników czekać będzie również strefa relaksu z leżakami, pufami i kocami, gdzie można będzie odpocząć, napić się kawy, herbaty lub wody.