Polski bank dużych firm i dużych rodzin

Bank Pekao SA podpisał umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o przystąpieniu do programu Karta Dużej Rodziny (KDR). Od tej pory jej posiadacze będą mogli korzystać z usług i produktów banku na bardzo korzystnych warunkach.

KDR
Pekao24

Celem Programu KDR jest bezpośrednie wsparcie rodzin wielodzietnych (co najmniej z trójką dzieci), kreowania pozytywnego wizerunku wielodzietności, jak również zwiększania szans rozwojowych oraz życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin.
– Przestajemy być bankiem tylko dużych firm. Stajemy się też bankiem dużych rodzin. Przystępując do programu KDR będziemy wspierać rodziny oferując realną wartość w postaci finansowej. Duże rodziny będą mogły liczyć nie tylko na tańsze kredyty, ale przede wszystkim na obniżenie opłat za comiesięczne rachunki domowe opłacane z konta w naszym banku oraz na możliwość rozkładania na raty oprocentowane 0 proc. transakcji wykonanych kartami kredytowymi – zapowiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.
Według badań TNS Polska zrealizowanych na zlecenie NIK, posiadacze Karty Dużej Rodziny oczekują realnej pomocy w obniżeniu kosztów, m.in. w zakresie opłat domowych, eksploatacyjnych oraz kredytów mieszkaniowych. Dlatego Bank Pekao stworzył ofertę, uzupełniającą dotychczasowy zakres usług oferowanych w ramach programu KDR.
Bank oferuje m.in. obniżenie opłat mieszkaniowych oraz kosztów kredytowania. Jego klienci posiadający KDR, którzy dla co najmniej dwojga dzieci otworzą bezpłatny rachunek lub konto oszczędnościowe Mój Skarb, przez dwa lata opłacając rachunki domowe z konta, w tym Konta Przekorzystnego, będą mogli otrzymać zwrot do 5 proc. miesięcznie do 600 zł przez dwa lata.
Bank zaoferuje takim klientom również tańsze kredyty hipoteczne z marżą obniżoną o 0,2 pkt. proc. i prowizją ograniczoną do 1 proc. oraz Pożyczki Przekorzystne z prowizją wynoszącą jedynie 3 proc. i z oprocentowaniem 7,77 proc. Natomiast posiadacze KDR korzystając z karty kredytowej będą mogli podzielić dokonane transakcje na 10 rat z oprocentowaniem 0 proc.
Dodatkowo płacąc dowolną kartą banku, przelewem z Pekao24 lub bankowości mobilnej PeoPay, będą mogli korzystać ze specjalnych rabatów do 20 proc. na powrót do szkoły. Posiadacze KDR będą mogli też liczyć na bezpłatną obsługę konta i kart płatniczych.
Według danych wewnętrznych Banku rodziny wielodzietne (3+) do tej pory korzystały przede wszystkim z ROR (97 proc.), kart debetowych (86 proc.) i produktów dla dzieci (26 proc. Mój Skarb), kart kredytowych (20 proc.), a mniej z produktów oszczędnościowych (od 5 do 7 proc.).
Średnio rodziny 3+ wydają 934 zł miesięcznie na koszty związane ze spłatą kredytów i pożyczek (28 proc. nie ma pożyczek, a w 27 proc. rodzin miesięczny koszt pożyczki nie przekracza 500 zł) oraz 700 zł na opłaty mieszkaniowe.
W ramach programu wydano już 1,8 mln Kart Dużej Rodziny, z tego 1,1 mln dla dzieci oraz 700 tys. dla rodziców. 65 proc. rodzin wielodzietnych  3+ posiada taką kartę. Jest to 400 tys. z 630 tys. rodzin wielodzietnych. W ramach programu KDR, jej użytkownicy mogą korzystać z preferencyjnych usług oferowanych przez prawie 2900 podmiotów.  
Kartę można uzyskać składając wniosek w urzędzie gminy miejsca naszego zamieszkania. Od stycznia br. jest ona dostępna w formie elektronicznej (przez aplikację mobilną), jak i tradycyjnie w formie plastikowej. O kartę mogą ubiegać się rodziny niezależnie od ich poziomu przychodu, jeśli mają co najmniej trójkę dzieci do ukończonego 18 roku życia bądź do ukończonego 25 roku życia, o ile dziecko uczy się w szkole lub na uczelni wyższej; bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Bank Pekao #MPiPS #Karta Dużej Rodziny #karta płatnicza

(redakcja)
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo