Pomysł na przestępców gospodarczych

  

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z prokuraturą szuka kolejnych metod i rozwiązań pozwalających radzić sobie z przestępcami gospodarczymi. W tym celu – jak napisał „Dziennik Gazeta Prawna” – chce powołać Instytut Ekspertyz Ekonomicznych.

Dzięki temu czas oczekiwania na ekspertyzy biegłych w skomplikowanych śledztwach gospodarczych mógłby zostać poważnie skrócony. To pomysł, który pozwoli uniknąć sytuacji, gdy biegły ze względu na nawał innych obowiązków będzie przeciągał sporządzenie opinii. Taki instytut powinien więc nie tylko dyscyplinować, ale również dbać, aby szczególnie skomplikowane sprawy badali biegli o wysokich kompetencjach, podnoszący umiejętności i wiedzę zawodową. Oprócz tego niezbędna jest też szczegółowa weryfikacja osób wpisywanych (lub już wpisanych) na listę biegłych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl