Certyfikacja przed misją w Afganistanie

/ mat. 11. LDKPanc. / http://11ldkpanc.wp.mil.pl/pl/101_3288.html

  

Na żagańskim poligonie Karliki rozpoczęła się oficjalna część certyfikacji VIII zmiany PKW Afganistan. Żołnierze do najbliższego piątku będą poddawani sprawdzeniu w ramach ćwiczenia KABUL VIII-18 - informuje 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej.

Już za niecały miesiąc żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej stanowiący trzon VIII zmiany wraz z żołnierzami z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy od kilku miesięcy uczestniczą w intensywnym szkoleniu wyjadą do Afganistanu. Wielomiesięczne szkolenie w jakim biorą udział żołnierze z 34 jak i 17 brygady ma na celu perfekcyjne przygotowanie ich do warunków, jakie panują na misji oraz do sytuacji, jakie mogą napotkać w trakcie jej pełnienia - czytamy.

We wtorek pododdziały przystąpiły do ostatniego, najważniejszego sprawdzianu jakim jest certyfikacja. Działania żołnierzy będzie oceniać komisja z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. LDKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Donoszenia na Polskę ciąg dalszy. Europoseł Sylwia Spurek o „naruszeniach praw człowieka”

Sylwia Spurek / By Piotr Sokołowski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79774522

  

Naruszenia praw człowieka, brak ochrony przed przemocą w rodzinie i możliwości "legalnego przerywania ciąży" - taki obraz Polski w Parlamencie Europejskim przedstawia europoseł Sylwia Spurek, wybrana z list Wiosny. Jej wystąpienie trafiło do sieci i wzbudziło wiele komentarzy. Internauci reagują oburzeniem.

Europoseł Sylwia Spurek w osobliwy sposób postanowiła zaprezentować Polskę na arenie międzynarodowej - a konkretnie: w Parlamencie Europejskim. Podczas jednej z debat jej opis Polski wyglądał... zobaczcie sami, jak:

- Jestem posłanką z Polski, gdzie jak w soczewce skupiają się co mówię z przykrością, naruszenia praw człowieka w bardzo wielu obszarach. Kobiety w Polsce nie są w pełni chronione przed przemocą w rodzinie, nie mają dostępu do legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży. Sytuacje te dotykają jeszcze bardziej kobiet z niepełnosprawnościami, kobiet starszych, kobiet romskich, kobiet żyjących na wsi. Jestem posłanką z Polski, gdzie samorządy tworzą strefy wolne od LGBT. Już 30 procent ludzi w Polsce żyje na terenie samorządów, które przyjęły takie uchwały. Skandaliczne jest to, że takie uchwały przyjmowane są w kraju, który jak chyba żaden inny doświadczył czym jest nienawiść motywowana uprzedzeniami

- mówiła w wystąpieniu, które zamieściła na Twitterze.

Po wystąpieniu Sylwii Spurek w sieci zawrzało. Użytkownicy Twittera wyrazili oburzenie z powodu takich słów, przedstawiających Polskę w złym świetle. "Donosicielstwo jest najgorszą cechą człowieka" - wskazują, a do tego stwierdzają, że słowa wypowiadane przez Spurek to już prawdziwa "metoda zdartej płyty" - powtarzane do znudzenia...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts