Białoruś wspiera sprzętowo Serbię

/ flickr.com

  

Serbskie Siły Powietrzne niedawno otrzymały cztery kolejne myśliwce MiG-29 od Białorusi - oznajmił w niedzielnym wywiadzie udzielonym dla serbskiego dziennika Politika szef resortu obrony Serbii Aleksandar Vulin.
Porozumienie zawarli prezydenci Serbii i Białorusi Alexandar Vucic oraz Aleksander Łukaszenko,  Sześć MiG-ów trafiło do Serbii w październiku 2017 ub.r. Obecnie natomiast poddawane są procesom modernizacji. Koszty remontu modyfikacji wynieść mają pomiędzy 180 a 230 mln euro.  Warto przypomnieć o stanowisku Białorusi, która poinformowała w tym roku o chęci przekazania ośmiu myśliwców MiG-29 (na zdjęciu w polskich barwach) oraz systemów przeciwlotniczych Buk do Serbii pod warunkiem pokrycia kosztów remontu uzbrojenia przez Belgrad - o czym informowała rosyjska agencja prasowa TASS. 
W wywiadzie dla dziennika Politika szef resortu obrony Serbii Dragan Sutanovac  mówił o kwietniowej wizycie w Moskwie, podczas której rozmawiał z ministrem obrony Rosji Sjergiejem Szojgu w sprawie dostaw sprzętu wojskowego dla Serbii. Chodzi m.in. o cztery śmigłowce bojowe Mi-35, taką samą liczbę helikopterów transportowych Mi-17, około 30 czołgów T-72 oraz 30 bojowych wozów piechoty BMP-2, a także systemy obrony powietrznej. Belgradowi zależy na nabyciu systemów kierowanych rakiet ziemia–powietrze Buk-M1 oraz Buk-M2, a także samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Tunguska.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polka nie może wyjechać z Kenii. Rodzina dostrzega wiele podobieństw do sprawy Magdaleny Żuk

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/RyanMcGuire

  

Polska turystka wraz z partnerem wyjechała na wycieczkę do Kenii. Gdy przyszedł czas powrotu, kobieta źle się poczuła. Zaczęła zachowywać się nienaturalnie i trafiła do szpitala, gdzie internista stwierdził u niej... zaburzenia psychiczne. Polce odmówiono wpuszczenia na pokład samolotu. Rodzina kobiety uważa, że sprawa do złudzenia przypomina historię Magdaleny Żuk.

Wszystko zaczęło się 8 stycznia, kiedy kobieta zaczęła się dziwnie zachowywać. Rodzina zapewnia, że nigdy wcześniej nie miała podobnych problemów. 

Pani Danuta trafiła do szpitala w Mombasie. Tam miał ją zbadać lekarz internista, a nie psychiatra.

Stwierdził choroby psychiczne, choć zawodowo się tym nie zajmuje

– opowiada córka kobiety cytowana przez se.pl.

Jednocześnie rodzina obawia się, że kobietę nafaszerowano narkotykami. Od kilku dni jej stan się nie poprawia.

Gdy wraz z partnerem chciała wrócić do Polski, nie została wpuszczona na pokład samolotu. Zgody nie wyraziła firma, będąca organizatorem wycieczki.

Córka pani Danuty zaznacza, że obecni w Kenii pracownicy konsularni, starają się pomóc, ale na razie na niewiele się to zdaje.

Teraz mama ma być przewieziona do kolejnego szpitala, tym razem w stolicy Kenii, Nairobi. Ale ona musi wrócić do kraju, żeby zapewnić jej odpowiednią pomoc medyczną

– zaznacza.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przetransportowanie Polski wynajętym samolotem medycznym, ale to kosztuje prawie pół miliona złotych. Rodzina pani Danuty nie ma takiej kwoty.

Do redakcji se.pl nadesłano komunikat firmy-organizatora.

Od początku jesteśmy w kontakcie z rodziną naszej Klientki, przedstawicielstwem TUI w Mombasie, hotelem, konsulatem, a także Ambasadą RP w Nairobi. Ze względu na dane wrażliwe dot. stanu zdrowia oraz uszanowanie prywatności Klientki nie ujawniamy szczegółów sprawy

- cytuje portal.

Rodzina zwraca uwagę na podobieństwo tej sprawy do historii Magdaleny Żuk, która podczas wczasów w Egipcie, też zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać i zmarła w jednym z tamtejszych szpitali. [polecam:https://niezalezna.pl/223567-jak-zginela-magdalena-zuk-raport-egipskich-sledczych-wyjasnia-wszystkie-tajemnice]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl