Nowa polska błogosławiona. W sobotę beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej

/ fietzfotos \ CC0

  

W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Ta postać staje się jakby naturalną patronką tych wszystkich ruchów, całej tej naszej wielkiej wrażliwości społecznej, gdy chodzi o służbę życiu, ochronę życia i poszanowanie życia drugiego człowieka

- powiedział, podczas wtorkowej konferencji prasowej, abp Jędraszewski.

Hanna Chrzanowska była pielęgniarką, prekursorką domowej opieki na chorymi, współpracowniczką abp. Karola Wojtyły.

Mszy św., w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, podczas której odbędzie się obrzęd beatyfikacji przewodniczył będzie prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

Hanna Chrzanowską jest pierwszą błogosławioną z kręgu Jana Pawła II

- mówiła dziennikarzom prezes Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w Krakowie Izabela Ćwiertnia. "

Nie było jeszcze osoby, z którą tak długo pracował Karol Wojtyła i która została beatyfikowana, choć wiele osób z jego kręgu jest kandydatami na ołtarze. Hanna Chrzanowska zabierała Karola Wojtyłę jeszcze jako wikarego, a potem młodego biskupa i kardynała do chorych. Ona go na nich uwrażliwiła

 – dodała.

Chrzanowska zmarła w Krakowie 29 kwietnia 1973 r. Jej proces beatyfikacyjny został wszczęty w 1998 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wałęsa nawołuje do obalenia rządu! "Wzywam do ponadmilionowego marszu na Warszawę"

Lech Wałęsa / Fotomag/Gazeta Polska

  

Były prezydent Lech Wałęsa idzie na całość. Uważa, że to już nie czas na demokrację i należy za wszelką cenę odsunąć PiS od władzy. Dlatego nawołuje do... "ponad milionowego marszu na Warszawę".

Lech Wałęsa nie ukrywa swojego negatywnego nastawienia do obecnej władzy. Raz po raz krytykuje działania Prawa i Sprawiedliwości, jednak teraz stwierdził, że "przekroczono możliwości demokratycznego decydowania".

- Przy okazji grudniowych rocznic nawołuję do pracy i szukania możliwości by jak najszybciej odsunąć obecnie rządzących Polską od wpływów na niszczenie osiągnięć i dorobku Kraju

- napisał Wałęsa na Facebooku.

Po czym zapowiedział:

- Jeśli PIS uruchomi proces likwidacji sądownictwa wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku będę na czele.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebok.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl